Dünyanın En Dayanıklı Saati

En zorlu koşulların üstesinden gelen araçlar üreten Land Rover ve dünyanın en sağlam saatlerini üreten Elliot Brown dünyanın en dayanıklı saatini birlikte tasarladı.

Biri otomobil, diğeri saat üreticisi. Land Rover ile Elliot Brown’un ortak özelliği ise ürettikleri saat ve otomobillerin en zorlu koşullara bile dayanabilmesi. Land Rover 1948 yılından beri en zorlu koşulların üstesinden gelebilen araçlar üretiyor. Elliot Brown’ın saatleri ise İngiliz Ordusu’nun yanı sıra arama kurtarma ekiplerinin de tercihi.

Bu iki marka, olağanüstü tarihleri ve paylaştıkları ultra dayanıklılık vizyonlarını kullanarak bir işbirliği yaptı ve dünyanın en sağlam saati kabul edilen Land Rover x Elliot Brown Holton Professional Watch’u üretti.

Zorlu koşullarda test edilerek dayanıklılığını kanıtlayan saatin civatalı kompresör arka kapağı ve üç kademeli sızdırmaz kurma kolu, 200 m’ye kadar su koruması sağlıyor. Yüksek hassasiyetli İsviçre yapımı quartz mekanizmaya sahip saatin pimi için deniz sınıfı 316L paslanmaz çelik kullanıldı. Land Rover x Elliot Brown Holton Professional Watch, yaklaşık 5000 G kuvvete eşdeğer darbelere karşı koyarken, safir kristal camı da çizilmeye karşı son derece dayanıklı. Saatin her şartta kolay okunabilmesini sağlayan sade akrep, yelkovan, saniye ibreleri ve kadranı, gece görünürlüğünü artırmak için parlak işaretçilerle dolu. Ayrıca, en zor koşullarda kullanım kolaylığı sunan Land Rover x Elliot Brown Holton Professional Watch, tutması kolay ve dönebilen bir bezele sahip olmasıyla da dikkat çekiyor.

Temelini İngiltere ordusunun uzman birimi ile geliştirilen orijinal Elliot Brown Holton Professional’dan alan saatin dayanıklılığını kanıtlamak için Guinness Dünya Rekoru sahibi kürekçi Arthur Chatto, W Serisi yarış pilotu Jess Hawkins’e meydan okudu. Bu meydan okuma, adrenalin dolu bir video ile beğenimize sunuldu.


Önerilen yazılar