MAKALE

Elmasın Işıltısı Harley Davidson’la Buluştu...

Elmasın Işıltısı Harley Davidson’la Buluştu

Gövdesinde tam 360 elmas taşıyan, tüm zamanların en pahalı motosikletiyle tanışmaya hazır mısınız?

İlk görüşte insanı parlak elektrik mavisi gövdesiyle çarpsa da, Harley Davidson Blue Edition üzerinde bundan çok daha fazla şaşırtıcı detayı barındırıyor; 5,4 karatlık bir elmas yüzük gibi!

İsviçreli lüks mücevher ve saat üreticisi Bucherer ile Harley Davidson motorlarına özel tasarımlar yapan İsviçreli atölye Bündnerbike bir araya gelerek, tam 2.500 saatlik bir çalışmanın sonuncunda Harley Davidson Blue Edition adını verdikleri bu çok özel modeli ortaya çıkardı. 1,79 Milyon dolarlık fiyatıyla dünyanın gelmiş geçmiş en pahalı motosikleri olan bu eşsiz modelin temelinde Harley Davidson’ın vintage dokunuşlu Softail Slim S modeli yatsa da, neredeyse her bir vidası değiştirildiğinden iki motorun genel silüetleri dışında pek bir ortak yönü olduğunu söylemek zor.

Tamamen elle özelleştirilen bu motosikletin üzerinde 360 adet elmas, altın kaplama vidalar ile motor aksamları ve biri içinde Carl F. Bucherer’in eşsiz bir kol saatini, diğeri ise Bucherer Fine Jewellery koleksiyonundan 5,4 karatlık bir yüzüğü barındıran iki cam kasası bulunuyor. Bucherer’in saat ve mücevher zanaatkarları ile Bündnerbike’deki uzmanlar bu nadide tasarımı yaparken motorun beş farklı yerine Bucherer Fine Jewellery’nin Dizzler yüzük modelini de entegre ederek toplam 32.962 karatlık bir değer elde etmiş.

Gerçek bir sanat eseri olan bu nefes kesici motosikletin en dikkat çeken özelliklerinden biri olan, gövdesinin metalik mavisi ise sekiz farklı katmanın kullanıldığı gizli bir yöntemle elde edilmiş.

Şu sıra Londra Selfridges mağazasında yakından görülebilen bu mavi canavar ilerleyen haftalarda farklı ülkelerde de sergilenecek.


Önerilen yazılar