MAKALE

En Özel Güne En Zarif Trendler

En Özel Güne En Zarif Trendler

Düğün sezonu yaklaşıyor ve Bridal Fashion Week’te öne çıkan trendlere bakılırsa bu yıl gelinliklerde zarafet öne çıkıyor.

Belki de hayatınızın en özel günü yani düğün gününüz yaklaşıyor ve seçeceğiniz gelinlik modeline karar vermeye çalışıyorsunuz, belki de yalnızca gelinlik trendlerini merak ediyorsunuz. New York’ta gerçekleşen Bridal Fashion Week’te birbirinden zarif tasarımlarını sunan modaevleri, bu yıl hangi tarzda gelinliklerin öne çıkacağı hakkında ipuçları verdi. Birbirinden farklı tarzlardaki bu gelinliklerin ortak noktası ise sadelik ve zarafeti buluşturmaları.

Modern Fiyonklar

Fiyonklar bu yıl saç aksesuarlarından gelinliklere kadar her yerde karşımıza çıkıyor. Gelinliklerde fiyonk görmeye alışık olsak da bu yılki modeller fiyonklara daha modern bir yaklaşım katıyor. Bazen iki omzun üzerine simetrik yerleştirilmiş, bazen straplez bir dekolteyi süsleyen, bazen ise bel kıvrımını belirginleştiren bir kuşağa iliştirilmiş fiyonkların kullanım alanı çok geniş. Yalnızca kendi tarzınıza hangisinin en çok yakışacağına karar vermeniz yeterli olacak.

Özgür Etekler

Gelinlik dendiğinde akla ilk yere kadar uzanan görkemli etekler geliyor ancak en güzel gelinlik modeli kendinizi içinde en çok rahat hissettiğiniz olmalı. Bu yüzden geleneksel kurallara bağlı kalmanıza gerek yok! Eğer tercihinizi mini etekli bir gelinlikten yana kullanmak istiyorsanız size bu yıl mini elbiselerin çok trendy olacağı müjdesini verelim. Bu şekilde hem düğünde hem de düğün sonrası partide kendinizi kuş gibi hafif hissedeceksiniz.

Meghan Markle Etkisi

Geçen yılın en çok konuşulan gelinliği tabii ki Prens Harry’le evlenen Meghan Markle’ın sadeliğin sınırlarını zorlayan gelinliği ile ardından resepsiyonda giydiği yine zarif ve minimalist tasarımlı boyundan bağlı gelinlik oldu. Doğal olarak Markle’ın seçimlerinin etkisi bu yıl birçok defiledeki gelinliklere yansıdı. Eğer fazla şatafattan hoşlanmıyorsanız siz de gelinlik tercihinizde Markle’ın izinden gidebilirsiniz.

Romantik Kollar

Eğer gelinliğinizin zarifliğini bozmadan ona biraz daha romantik bir hava katmak istiyorsanız, kol modellerini kabarık olanlardan seçebilirsiniz. Uzun kollu gelinliklere özellikle çok yakışan bu tarz, sizi bir Rönesans prensesi gibi havalı kılacak. Kabarık kol detaylarında tülden tasarlanan stiller bu trendin en gözde kullanım şekli.


Önerilen yazılar