Erkek Bakım Sanatı

Kim demiş kişisel bakım sadece kadınlar içindir diye? İşte cilt bakımından giyim kuşama, erkekler için derlediğimiz altın değerinde tüyolar…

Görünümüne özen göstermek ve bakım yapmak, sadece kadınlar içinmiş gibi düşünülse de günümüzde erkeklerin de kolaylıkla uygulayabileceği bazı bakım ritüelleri mevcut. Ne de olsa kişinin ruhsal ve fiziksel olarak kendini iyi hissetmesinde kişisel bakımın önemi büyük ve bunun için erkek ya da kadın olmak fark etmiyor. Üstelik cilt koruması gibi birçok farklı kişisel bakım rutinini yerine getirmek sadece daha sağlıklı bir dış görünüm için değil, kişinin kendisini sevebilmesi açısından da önemli. Siz de bazı küçük rutinleri alışkanlık haline getirerek, kendinizi çok daha iyi ve sağlıklı hissedebilirsiniz.

Cildinize Özen Gösterin

Cilt bakımının önemli aşamalarından biri de cildi daima temiz tutmaktır. Yüzünüzde biriken kirden ve zararlı bakterilerden kurtulmak için gece yatmadan önce ve sabah kalktıktan sonra doğru cilt bakım ürünleriyle yüzünüzü temizlemeye ve cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle yüzünüzün ihtiyacı olan nem dengesini korumaya çalışın.

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Sakal Bakımı

Sakalım olmadan asla diyenlerdenseniz, cildinize haftada bir kere peeling uygulayarak sakallarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlayabilirsiniz. Yine sakalınızı nemlendirici içerikli bir yüz temizleme jeli ya da şampuanla yıkamak, cildinizin pul pul dökülmesini ve kepek oluşumunu engelleyecektir.

Sakal Bakımı

Sakal Bakımı

Saç Kesimi

Uzmanlara göre doğru saç kesiminin ilk kuralı, yüzünüzün şeklini saptamaktan geçiyor. Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz, saçlarınızı yanları daha kısa olacak şekilde kısa kestirmek ve geriye doğru yatırmak doğru bir tercih olabilir. Uzun bir yüze sahipseniz, saçınızın yanlarını daha uzun tutabilir; geniş bir alnınız varsa saçlarınızın önünü uzun tutarak alnınızı kapatabilirsiniz.

Saç Kesimi

Saç Kesimi

Ayakkabı Çorap İlişkisi

Yaz aylarında çorap giymek kulağa ne kadar rahatsız edici gelse de özellikle spor ayakkabılarınızı çorapsız giymeyi aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Çorapsız bir görünüm istiyorsanız, babet çorapları kullanabilir, böylece ayakkabılarınızı çorapsız giydiğinizde oluşabilecek kokuyu da önlemiş olursunuz.

Ayakkabı Çorap İlişkisi

Ayakkabı Çorap İlişkisi

Yaz Aylarında Kumaş Seçimi

Yaz aylarında da takım elbise giymek durumunda kalıyorsanız, takımınızı hafif kumaşlardan seçmeye özen gösterin. Yazın pamuk ve keten kumaşlar tercih ederek, hem daha havalı görünebilir hem de bunalmazsınız.

Yaz Aylarında Kumaş Seçimi

Yaz Aylarında Kumaş Seçimi

erkekbakim_07


Önerilen yazılar