MAKALE

Evde Gerçeğe Yakın Formula 1 Deneyimi

Evde Gerçeğe Yakın Formula 1 Deneyimi

Pistte yarışmanın nasıl bir duygu olduğunu Aston Martin’in yarış simülatörüyle deneyimlemek mümkün.

Otomobil dünyasının önde gelen isimlerinden Aston Martin dünyanın en özel otomobillerinin bazılarına imza attığı için markanın yarattığı bir yarış simülatörünün üst düzey bir deneyim yaşatacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.

Geçtiğimiz hafta lansmanı yapılan AMR-C01 adlı simülatör, Aston Martin ile Curv Racing Simulators adlı teknoloji şirketinin ortak ürünü. 74 bin dolarlık fiyatıyla ultra üst segmente hitap edecek bu çok özel simülatörden sadece 150 adet üretilecek.

Karbon fiberden yapılmış, fütüristik tasarımlı bir monokok gövdesi olan AMR-C01 farklı renk seçenekleriyle satın alınabilecek. Simülatörün en dikkat çekici parçası ise ultra geniş açılı monitörü. F1 tipi, LCD ekranlı yarış direksiyonu ve yarış koltuğu da pistlerin heyecanını eve taşıyan diğer özellikleri. Aston Martin’in yaptığı açıklamaya göre, AMR-C01’i kullanan şanslı kişiler Aston Martin Valkyrie’nin sürüş pozisyonunu deneyimleyecek.

Evde fütüristik bir hiper otomobil sürebilme hissini sunan simülatör, yarış oyunları tutkunu müşteriler kadar yarış antrenmanı yapmak isteyen gerçek pilotlara da hitap edecek kadar iddialı.


Önerilen yazılar