Evde Sanatla Kalın

Konserler, tiyatrolar ve diğer etkinliklerle karantina günlerinde ruhunuzu sanatla besleyin!

Tüm dünyada olduğu gibi, İstanbul’un capcanlı kültür sanat sahnesi de koronavirüs salgını sebebiyle geçici olarak perdelerini kapadı. Ancak bu kapanış etkinliklerin bittiği, notaların durduğu ve sanatçıların sustuğu bir dönem değil. Sosyal medyadaki canlı konserler ya da arşivden yayınlanan dijital etkinliklerle, hem kaçırdığınız oyunları ve konserleri izleyebilir hem de evden çıkmadan sevdiğiniz seslere eşlik edebilir, yeni isimler keşfedebilirsiniz.

Zorlu PSM

Zorlu PSM’nin Instagram hesabından canlı yayınlanan konserler sizi evlerinizde müzikle buluşturmaya devam ediyor. “PSM’yle Kal” Instagram konserlerinin programını sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. Ayrıca sezon başından itibaren her hafta Zorlu PSM touché sahnesinde ağırladığı sürpriz konuk sanatçıları ile seyirci karşısına çıkan İbrahim Selim’in sevilen programı “İbrahim Selim ile Bu Gece”’nin yeni bölümleri de her Çarşamba Zorlu PSM’nin YouTube kanalında online olarak yayınlanıyor.

Red Bull Sunar: Evde Çal

Red Bull da bu yeni bir müzik deneyiminin öncülerinden biri oldu. Red Bull Sunar: Evde Çal canlı konserler serisi düzenleyen marka, böylece sanatçılarla müzikseverler arasındaki mesafeyi ortadan kaldırıyor. Şu ana kadar Gökhan Türkmen, Kalben ve Gaye Su Akyol gibi isimlerin canlı yayında konser verdiği seride 8 Nisan tarihinde Eda Baba, 10 Nisan’da ise Gülinler mikrofonu teslim alacak. Performanslar saat 21.30’da gerçekleşiyor.

Akbank Sanat

Akbank Sanat da kültür sanat etkinliklerini sosyal medya kanallarında sizlerle buluşturuyor. 30. Akbank Caz Festivali’nin “Yıl Boyu Caz” konserleri, “Evin Caz Hali” konserlerine dönüşerek devam ediyor. Konserler saat 19:00’da Akbank Sanat Instagram hesabında canlı yayınlanıyor. Geçtiğimiz günlerde davul ve performans sanatçısı Berke Can Özcan ile başlayan serinin gelecek programı şöyle:

10 Nisan Cuma – Barış Demirel – Efe Demiral – Gitar – Trompet

17 Nisan Cuma – Serhan Erkol – Saksafon

24 Nisan Cuma – Ece Göksu – Can Çankaya – Vokal – Piyano

8 Mayıs Cuma – Ozan Musluoğlu – Kontrbas

Kendine Has

Instagram’dan canlı yayın yapan Kendine Has hesabı Evde Kal Fest adlı serisiyle evinize adeta festival havasını getiriyor. Spor derslerinden, bitki bakımına ya da yemek kültürüne dair sohbetlere kadar çok geniş bir yelpaze sunan Kendine Has elbette müziği de unutmuyor. Güncel canlı konser takvimi ve diğer etkinlikler için @kendinehasonline hesabını takibe almayı unutmayın.

İş Sanat

İş Sanat, Facebook, YouTube, Twitter ve Instagram IGTV üzerinden #işsanatlaevdekal etiketiyle yerli ve yabancı sanatçıların hazırladığı video içeriklerini sanatseverlerle buluşturuyor. Seride dünyanın dört bir yanından sanatçıların İş Sanat için oluşturduğu özel paylaşımlar da yer alıyor. Ayrıca bir İş Sanat klasiği haline gelen şiir ve hikaye dinletilerinin ünlü isimleri Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek tarafından, “İş Sanat’la Evde Kal” yayınları için edebiyatımızın ustalarının unutulmaz eserlerinden bölümler seslendiriliyor.

İKSV

İstanbul Kültür Sanat Vakfı da zengin dijital içerikleriyle karantina günlerini sanatla renklendiriyor. İKSV, her Cuma iki bienal sanatçısının sizler için seçtiği filmleri dijital erişime açıyor, yapımcılığını üstlendiği Leyla Gencer: La Diva Turca belgeselini online platformlar üzerinden ücretsiz bir şekilde buluşturuyor, İKSV Çocuk Kitapları, dijital dünyada çocuklarla buluşmaya devam ediyor, evde izleyebileceğiniz konserleri ve çok daha fazlasını sosyal medya hesaplarında sunuyor.

İBB

İstanbul Büyükşehir Belediyesi de kültür sanat hizmetlerini sosyal medya hesapları üzerinden sunmaya devam ediyor. 27 Mart Dünya Tiyatrolar gününde Şehir Tiyatroları’ndan iki oyunu izleyiciyle buluşturan, ölüm yıldönümü olan 2 Nisan’da ise Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali belgeselini online olarak yayınlayan İBB Kültür Sanat, ayrıca Instagram ve Twitter hesaplarından mini konserler, çeşitli sanatçılarla sohbetler, çocuklar için masal dinletileri gibi etkinlikleri #SosyalMisafir serisi kapsamında paylaşıyor.

https://www.instagram.com/p/B-ZtHILJnGS/


Önerilen yazılar