Evinizi Bahara Hazırlayın

Sezon trendleri doğrultusunda bazı küçük değişiklikler yaparak, baharın gelişine önce evinizi hazırlamaya ne dersiniz?

Günler uzamaya ve ağaçlar çiçek açmaya başladığına göre, bahar geldi demektir. Peki bahar havasını hissetmeye önce evinizden başlamaya ne dersiniz? Bunun için tek yapmanız gereken yeni trendler doğrultusunda bazı küçük dekorasyon değişiklikleri yapmak ve evinizde taze bahar renklerine yer açarak, kış aylarının o kasvetli ruhundan biraz da olsa kurtulmak. Hazırsanız başlıyoruz…

Bakır Etkisi

Gümüş, altın ve pirinç geçtiğimiz sezonun yaygın dekorasyon trendleri arasındaydı. Şimdi sırada bakır var. Yemek masanızın ortasına yerleştirebileceğiniz bakır bir vazo, aydınlatma için kullanabileceğiniz bakır bir armatür ya da bakır çatal bıçak takımlarıyla siz de evinizde bu etkiyi yaratabilirsiniz.

Mermer Duvarlarda

İflah olmaz bir mermer tutkunuysanız, bu dekorasyon trendini de seveceğinize şüphe yok. Bu sezonun modası olan mermer etkisi yaratan duvar kağıtları, evinize hem bahar ferahlığı getirecek hem de tarz sahibi ve sıra dışı bir görüntü oluşturacak.

Farklı Ahşap Uygulamaları

Bu sezonun ilginç dekorasyon trendlerinden biri de, yüzeylere uyguladığınızda evinize şık ve rustik bir tarz katacak olan farklı desenlerde ahşap döşemeler. Bu tarzı özellikle mutfak fayanslarınız yerine ya da şömine çevresine uygulayabilirsiniz.

Hygge Her Yerde

Danimarkalıların yaşam sanatı anlamına gelen Hygge’nin yansımalarının en etkili hissedildiği alanlardan biri de dekorasyon. Evde samimi ve sıcak bir ortam oluşturmanın önemine inanan Hygge felsefesini evde uygulamak için tek yapmanız gereken, kahve masanızda sevdiğiniz kitaplara yer açmak ve mumların önemine inanmak.

Tırmanan Bitkiler

Yılın Pantone renginin yeşil olduğu düşünülürse, bu listede bitkilerin yer alması hiç de şaşırtıcı değil. Bu yıl evlerde daha sık göreceğimiz bitkiler ise daha çok yemyeşil yapraklı, sarmaşık benzeri tırmanmaya meyilli çiçek çeşitleri olacak.


Önerilen yazılar