Evreni Kolunuzda Taşıyın

Dünyanın en güzel ve en pahalı saatlerini üreten lider isimlerden biri olan Jacob & Co’nun galaksiyi kolunuza sığdıran Astronomia koleksiyonu, teknoloji harikası yepyeni bir saat ile genişlemeye devam ediyor.

Jacob & Co’nun Baselworld Saat ve Mücevher Fuarı’na damgasını vurmaya hazırlanan yepyeni saati Astronomia Solar ile tanışma vakti. Güneş sistemindeki 8 gezegenin yer aldığı bu sihirli saati geliştirmek, Jacob & Co’nun tam 2 senesini almış. 439 parçanın farklı yönlere doğru, hiç durmadan, bir uyum içinde çalıştığı saat, içine sığdırdığı güneş sisteminin de aynı gerçekmiş gibi hareket etmesini sağlıyor.

Astronomia Solar’ın göz alıcı tasarımı sadece teknolojik özellikleri ile de sınırlı değil. Jacob & Co söz konusu olduğunda ortaya çıkan parıltılı mücevherlerin kullanımı elbette yine bol bol mevcut. Roze altından yapılma saatin tam merkezinde yer alan güneş, 1.5 karatlık aitrin taşından ortaya çıkarılmış. Saatin tabanı ise yıldız taşından yapılma. Akrep ve yelkovan safir kullanılarak tasarlanırken, saatin kayışında da timsah derisi detaylar göze çarpıyor. Saatin genelinde de safir kristalinin yine bol bol kullanıldığını görüyoruz.

Dünyanın en pahalı saatlerinden biri olması beklenen Astronomia Solar’ın fiyatı henüz açıklanmadı. Ancak Astronomia koleksiyonundaki saatlerin fiyatlarının 1 milyon dolar ve üzeri fiyatlardan oluşması, bu saatin fiyatının da, ismiyle müsemma, astronomik rakamlara ulaşacağının kanıtı. Jacob & Co’nun Astronomia serisindeki tüm saatlere aşağıdaki fotoğraflardan göz atabilirsiniz.

 


Önerilen yazılar