MAKALE

Farklı Genlerin Görülmemiş Birleşimi

Farklı Genlerin Görülmemiş Birleşimi

Klasik bir otomobilin hatlarına sahip olan ancak kalbinde macera tutkusu yatan benzersiz otomobil: Morgan Plus Four CX-T.

İngiltere’nin en köklü otomobil üreticilerinden Morgan, Morgan Plus Four CX-T modeliyle tarihinde yatan rekabetçi yarış genini ve maceracı ruhunu bir seviye ileri taşıdı. Daha önce hiçbir Morgan otomobilinin erişemediği arazilere uygun bu otomobil, bir yandan da alışılmışın dışındaki görünümüyle dikkat çekiyor.

2020’de lanse ettiği Plus Four modelini temel alan bu maceracı otomobil, 60’a yakın Dakar yarış aracının yaratıcısı Rally Raid UK ile birlikte ortaya çıkarılmış. Yalnızca sekiz adetle sınırlı üretilecek Morgan Plus Four CX-T, markanın yeni CX-Generation platformunun yeteneklerini ve dayanıklılığını kusursuzca sergiliyor.

Modelin standart versiyondan en büyük farkı, süspansiyon sisteminin 120 milimetre olan yükseklik değerinin 230 milimetreye çıkarılması. Ayrıca, beş parçadan oluşan koruma paneli motoru ve şasiyi farklı noktalardan kavrayarak aracı her türlü zorlu arazi koşuluna hazır hale getiriyor. Araç gücünü, 255 beygirlik güce sahip, 2.0 litrelik turbo beslemeli dört silindirli bir motordan alıyor.

Plus Four CX-T’nin gövde tasarımı ise bagaj ve ekipman taşıma kapasitesini maksimuma çıkaracak şekilde düşünülmüş. Ayrıca sörf tahtası ya da bisiklet de taşıyabilme özelliğine sahip.

Morgan Motor Company’nin tasarım ekibinin başındaki Jonathan Wells’e göre CX-T, marka tarihine bağlılık, üstün yetenek ve maceraya odaklanan yepyeni bir estetiğin kusursuz bir birleşimi.

 


Önerilen yazılar