MAKALE

Fas’ın Mistik Işıltıları New York’ta

Fas’ın Mistik Işıltıları New York’ta

RaisaVanessa’nın New York Moda Haftası’nda sergilediği koleksiyon büyüleyici Fas’ın otantik ve görkemli ruhundan ilham alıyor.

Geçtiğimiz günlerde sona eren New York Moda Haftası’nda moda dünyasının birbirinden ünlü isimleri, birbirinden görkemli defilelerle sonbahar kış 2020/2021 koleksiyonlarını sundu. Bu defilelerden biri ise bizim için apayrı bir anlam taşıyordu. Elbette Türkiye’yi dünya çapında gururla temsil eden RaisaVanessa’nın defilesinden bahsediyoruz. Türkiye’nin kültürel zenginliğini, uluslararası moda standartları ile birleştirerek sıra dışı bir marka yaratan RaisaVanessa, New York Moda Haftası resmi takvimi kapsamındaki solo defilesiyle bir kez daha izleyenleri büyüledi.

RaisaVanessa, 52 look’tan oluşan FW20/21 koleksiyonu için ilhamını büyüleyici Fas’ın otantik ve görkemli ruhundan alarak gün batımı turuncusu bir podyumda, ışıltı saçan parçalarını sergiledi.

Özellikle de Marrakesh’in otantik mimarisi ve renk harmonisi RaisaVanessa’nın yeni koleksiyonuna esin kaynağı oludu. Şehrin egzotik yapısına gönderme yapan mor, pembe, çivit mavisi renklerin kullanıldığı koleksiyonda, palmiye ve leopar figürleri özel çizim desenlerle göze çarptı. Renk harmonisi özel degrade baskılı kumaşlarda kendini gösterirken ipek kadife, saten ve parlak dokulu kumaşlar, altın bakır gibi renklerde işleme ve aksesuarlar ile sunuldu.

RaisaVanessa sunduğu bu ışıltılı koleksiyonun ilham kaynağı Marrakesh için “Doğasının renkleri, yerel mimarisinin dokusu, kaotik dar sokakları ve çok daha fazlası. Tüm bunlar bir koleksiyona ilham olmaya fazlasıyla yetse de biz FW20/21 koleksiyonumuzda aslında tüm bu saydıklarımızı yaşamının içine güzelce adapte eden gerçek bir kadını hayal ettik,” diyor.

Böylelikle RaisaVanessa ortaya, Casablanca’nın meşhur Rick’s barında, Marakeş’in kobalt mavi rüyası Majorelle bahçelerinde ya da Rif Dağları’nın eteklerinde uçuşan rengarenk elbisesiyle karşınıza çıkabilecek, Fas’ı avucunun içi gibi bilen çok özel bir kadın çıkarabilmiş.


Önerilen yazılar