Film Gibi Bir Konaklama Deneyimi

Kendinizi bir filmin başrolünde hissetmeye hazırsanız ünlü filmlerden ilham alan bu otel odası tasarımlarına hemen göz atmalısınız.

Bu oteller konuklarına yalnızca konforlu bir konaklama ve yüksek bir hizmet kalitesi sunmakla yetinmiyor, odalarının özel tasarımlarıyla onlara bambaşka bir deneyim de yaşatıyor. James Bond’dan Harry Potter’a, Batman’den Sünger Bob’a ünlü filmlerin atmosferini yansıtan odalara sahip bu sinema temalı otellerde konaklayanlar kendilerini bir filmin başrolünde gibi hissediyor.

Hotel Seven, Paris, Fransa

Paris’teki Hotel Seven’ın James Bond temalı suit’inde, kendinizi karizmatik bir gizli ajan gibi hissedeceksiniz. Her detayında Bond’un sofistike stilini yansıtan, vintage ile fütüristik mobilyaların bir araya geldiği bu odada “Karıştırılmamış, çalkalanmış Martini’nizi hazırlamanız için bir de mini bar yer alıyor.

The Georgian House Hotel, Londra, İngiltere

Bir kitaplığın ardına gizlenmiş odalar, duvarlarında portrelerin dizildiği koridorlar, mum ışığıyla aydınlatılmış bir ortam ve kadife perdeli yataklarıyla The Georgian House Hotel’de büyülerin gerçekliğine inanabilirsiniz. Sandıklar, kazanlar ve mozaik camlarla dekore edilmiş odaları size kendinizi Hogwarts’ta hissettirecek.

Wonderland House, Brighton, İngiltere

Bu otele gelmek için Alice gibi bir delikten aşağı düşmenize gerek yok ama Wonderland House, Alice’in Harikalar Diyarı’nda yaşadığı sihirli maceraları size gerçek hayatta yaşatacak kadar iyi tasarlanmış. Farklı temalara sahip odalarının yanı sıra otelin en ilginç kısmı tıpkı masaldaki gibi çılgın kostümler ve şapkalarla bir çay partisi verebileceğiniz yemek salonu.

Eden Hotel, Kaohsiung City, Tayvan

Eden Hotel’in Batman fanlarına özel tasarladığı bu suit’inde kendinizi Batcave’deki Bruce Wayne gibi hissetmeniz için her şey düşünülmüş. Mağara gibi duvarlara sahip, tavanında asılı yarasa maketleri ve hatta Batmobile bile olan oda, Gotham’ın Kara Şövalyesi’ne yakışacak türden.

The Shire House, Montana, ABD

Tolkien’in olağanüstü hayal dünyasının ürünü Shire ve Hobbit’lerin minik evleri, Montana’da gerçek dünyaya uyarlandı. The Shire House, misafirlerini Hobbit’lerin rustik dekorasyonlu evlerinde ağırlıyor. Evlerin en önemli özelliği yuvarlak kapılar bile bu replikada kendine yer bulmuş.

The Roxbury, New York, ABD

New York’ta bulunan The Roxbury adlı otelin odalarının her birinin teması, ilhamını bir filmden alıyor. İçlerinde en göz kamaştırıcısı ise Amadeus filminin görkemini yansıtan, kristal avizelerle, altın varaklarla süslenen iki katlı bu oda. Göz okşayan yeşil dekorasyonu ile kendinizi barok bir sarayda hissetmeye hazır olun.

Nickelodeon Hotels & Resorts, Punta Cana, Dominik Cumhuriyeti

Dominik Cumhuriyeti’ndeki Nickelodeon Hotels & Resorts, Sünger Bob hayranı çocukları denizin altındaki Bikini Bottom kasabasına götürüyor. İki yatak odası, bahçesi ve havuzuyla hem bir tatilden beklediğiniz her şeyi sunuyor, hem de bunu size kendinizi bir çizgi filmin içinde hissettirecek bir dekorasyonla yapıyor.


Önerilen yazılar