Fit Kalmanın Yeni Yöntemi: Freeletics

Formda kalmak, kilo vermek ya da kilo almak için yüzyıllardır farklı yöntemler deneniyor. Son günlerin trendi ise freeletics…

Freelectics’e başlamak için öncelikle web sitesine üye olmanız ya da iPhone/Android uygulamalarından birini indirmeniz gerekiyor. Üye olduktan sonra boyunuza, kilonuza ve vücut yapınıza göre size özel bir başlangıç seti hazırlanıyor. Ardından size uygun bir program çıkarılıyor, fakat bu programı uygulayabilmeniz için ödeme yapmanız gerekiyor.

freeletics_03

Satın aldıktan sonra egzersizleri, size gönderilen videoları izleyerek yapabiliyorsunuz. Freeletics’in en önemli özelliği ise 15 haftalık program boyunca gözle görünür bir şekilde şekle girmenizi sağlaması. Programınızı uygulamalardan da takip edebiliyor, kendinizi diğer freeletics kullanıcılarıyla kıyaslayabiliyorsunuz.

Normal bir setin süresi ise 5-30 dakika arasında değişiyor. Yeni başlayanlar için bazı egzersiz süreleri uzun olsa da bu süre zamanla kısalıyor. Tabii her sporda olduğu gibi freeletics’te de bir fayda görmek istiyorsanız, programa mutlaka uymanız gerekiyor. Evde, ofiste ya da istediğiniz her yerde yapabileceğiniz freeletics’i denemekte fayda var.

freeletics_02