Fütüristik Cazibe

Dolce & Gabbana, sonbahar kış 2022 koleksiyonunda siber dünya, metaverse ve gelecek gibi temalardan ilham alıyor.

Dolce & Gabbana sonbahar kış 2022 koleksiyonunun defilesinde yeni fütüristik bir vizyon sundu. Siber dünya, metaverse ve gelecek gibi temalardan ilham alan Stefano Gabbana ve Domenico Dolce, modaya yaklaşımlarını tümüyle özgün bir vizyonla güncellerken 80’lerin stillerini yeni mix & match kombinasyonlarla yorumlayarak bu sezon Dolce & Gabbana imajına daha dinamik ve modern bir bakış açısı kazandırdı.

Sicilya ve ikonik siyah temaları, markanın DNA 3.0 konseptini yorumlayan yeni kahramanların rol aldığı bir video oyunu gibi yeniden ele alındı. Bu fütüristik evrim, meta dünyayı anımsatan kumaşların, modern ve teknik malzemelerin seçimi ve kullanımıyla ifade edildi. Yanardöner yüzeyler, timsah desenleri, eko kürklü parlak materyaller, lamine kaplamalar ve yeni tip jarseler görsellik açısından uç noktalara taşınan malzeme örneklerini oluşturdu.

Proporsiyonlar, hacimler ve çizgiler koleksiyonun en çarpıcı ve en önemli unsurlarıydı. Koleksiyonda yer alan; ters üçgen çizgiler, oversize orantılarla yorumlanan ve teknik performanslı malzemelerle yeniden tasarlanan klasik ikonik ceketler, yeni hacimler ve geniş vatkalı omuzlarla zenginleşen maskülen stiller dikkat çekti. Görünümünü ve bireyselliğini güçlendirmek için siyah, kırmızı, metalik gibi cesur tonlar ve sıra dışı renk kombinasyonlarıyla, farklı duruş sergileyen bir kadın vurgulandı.

Korseler göz yanıltan bir desen efektiyle siyah ve beyaz tişörtlere uyarlanırken, logo desenli veya video oyunlarına özgü sanal atmosferi çağrıştıran çivit mavisi renk kombinasyonlarıyla sunulan eko kürk paltolar da kombinleri tamamladı.


Önerilen yazılar