MAKALE

Geçmişle Bugün Arasındaki Köprü

Geçmişle Bugün Arasındaki Köprü

Seyahat yasakları devam etse de hayal kurmak serbest! Haydi o zaman kendimizi Kruger Ulusal Parkı’ndaki bu lüks butik otelde hayal edelim!

Neredeyse 20 bin kilometrekarelik alanıyla Afrika kıtasının en büyük doğal yaşam alanı Kruger Milli Parkı, ilk ziyaretçilerini 1920’lerde ağırlamaya başlamıştı. Yolcuları taşıyan tren Sabie Nehri’nin üzerindeki Selati Köprüsü’nde mola verir ve ardından sabahın ilk ışıklarıyla yeniden yola çıkardı. Bunun üzerinden yaklaşık 100 yıl geçti ve şimdi aynı köprünün üzerindeki lüks bir butik otel konuklarını tren vagonlarından dönüştürülmüş odalarında ağırlamaya hazırlanıyor.

Salgın nedeniyle birçok ülkenin sınırları hala kapalı. Seyahat yasakları biter bitmez çıkacağımız yolculukların hayalini kurarken bu hayallerde sık sık doğanın kalbinde, açık havada özgürlüğün tadını çıkarabileceğimiz, biraz daha izole tatillere yer veriyoruz. Kruger Milli Parkı’nın vahşi yaşamını kuş bakışı izleyebileceğiniz Kruger Shalati de bu hayallere bir hayli uygun bir destinasyon. Afrika’nın nefes kesen doğası ile baştan aşağı yenilenmiş tren vagonlarının lüks dokunuşularını kusursuz bir biçimde bir araya getiriyor.

24’ü vagonların içinde, 7 tanesi ise köprünün üzerinde olmak üzere toplam 31 odaya sahip bu butik otelin bütün odaları yerel sanatçıların ve zanaatkarların eserleriyle donatılmış. Böylece Afrika ruhunu hem dışarıda hem de içeride doyasıya yaşayabiliyorsunuz. Odaların cam duvarları Kruger Milli Parkı’nın göz alabildiğince uzanan manzarlarını sunuyor. Odaların önüne inşa edilmiş havuzlu teraslar ise aşağıda, nehir kıyısında dolaşan filler, buffalolar, hipopotamları, zürafaları ve timsahları seyrederek eşsiz bir yüzme deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

Böylece Kruger Shalati hem parkın tarihinin önemli bir parçasını yeniden canlandırırken hem de konuklarına doğa tatilinin daha önce benzeri görülmemiş bir biçimini deneyimletiyor. Otelin bu yıl Eylül ayında kapılarını açması planlanıyor.


Önerilen yazılar