MAKALE

Gelinlik Dünyasından Son Haberler

Gelinlik Dünyasından Son Haberler

Düğün sezonu giderek yaklaşırken modaevleri de yeni koleksiyonlarını birer birer tanıtmaya başladı.

Yaz mevsimine, yani düğün sezonuna çok az kaldı. Özel gecelerine hazırlanan gelin adaylarının en önemli kararlarından biri gelinlik seçimi. Önde gelen Türk ve yabancı gelinlik markalarının 2022 koleksiyonlarına göz atıp bu yılın trend gelinlik modellerini tanımaya ne dersiniz?

Oleg Cassini

Gelinlik modasının öncü isimlerinden Oleg Cassini’nin 2022 koleksiyonunda öne çıkan en önemli detay, Viktoryen bir duruşu temsil eden kabarık tül kollar oldu. Sade bir görünüme tek başına ihtişamlı ve asil bir duruş kazandıran kabarık kollar, takıp çıkarılabilme özelliğiyle multi-fonksiyonel bir duruş sunuyor. Korse etkisiyle vücudu tamamen saran gelinliklere A kesim etekler eşlik ediyor. Kabarık kolların yardımıyla asimetrik bir görünüm sağlayan bu romantik kalıplar gösterişli romantizm çağının kapılarını yeniden aralıyor.

Özlem Süer

Ünlü tasarımcı Özlem Süer tarafından özel olarak hazırlanan White Koleksiyonu, Four Seasons Hotel’in Boğaz’ın mavi sularına bakan terası ve özel dekorasyonu ile düşsel bir atmosfere dönüşen Bosphorus Balo Salonunda konuklarla buluştu. Romantik detaylarıyla dikkat çeken 40 gelinlik beyazdan ekruya saf renklerin şiirsel etkisini yansıttı.

Bégüm Bridal Design House

Her kadının özünde deniz kızına inanış olduğu fikrinden ilham alan Bégüm Bridal Design House, Mermaid of the Sky koleksiyonunda kadınların içinde parlamak için sabırsızlanacağı, kendilerini naiflikle bütünleşmiş bir ışık gibi hissedecekleri tasarımlar sundu. Bir deniz kızının narinliğini hissederken aynı zamanda bulutların o zamansız hareketlerinde keşfe çıkaran naif çizgilerin şık, romantik ve cüretkarlığında buluşan tasarımlar, mikado ve organze kumaşın gücünü özel volanla hazırlanan piliselerin detayıyla masalsı bir rüyayı gözler önüne seriyor. Farklı kemer süslemeleriyle ve beyazla mavinin uyumunu gelinliklerine taşıyan Bridal Design House, çiçek ve inci gibi detaylarla da dikkat çekti.

Project.Bridal

Project.Bridal’ın, 2022 koleksiyonu “A Second to Midnight” yeni nesil gelinlere hitap ediyor. İlhamını gece yarısının büyülü ve gizem dolu anlarından alan, klasik gelinlik anlayışının ötesinde çağdaş bir estetik sunan koleksiyon çabasız şıklığı, yalın bir stil anlayışıyla sunan ve rahatlık hissiyatı göz önünde bulundurularak tasarlanmış. Avangart gelinler için güçlü ve gösterişli formlar, sade ama akılda kalıcı parçalar, çarpıcı ve cesur görünümler içeren koleksiyonda, gelinliklerin yanı sıra nikah ya da ufak kutlamalar için mini ve midi elbiseler, farklı seremoniler için değişik stillerde kombinlenebilen parçalar yer alıyor. Koleksiyonda saten slip elbiseler, cepli ve yırtmaçlı modeller yer alırken; ipek sweatshirt ve bluzlar, cigarette pantolonlar, vücuda oturmayan hacimli silüetler koleksiyonun maskülen tarafını oluşturuyor. Dramatik ve göz alıcı dekolteler, narin el işlemeleriyle süslenmiş modeller, zarif üç boyutlu danteller, uçuşan şifon parçalar ise romantizme göz kırpıyor.


Önerilen yazılar