Gezegenlerin Zamanla Dansı

Gece karanlığında çimenlere uzanıp gökyüzündeki yıldızları ve gezegenleri izlediğiniz bir an hayal edin… İşte Van Cleef & Arpels’in Cenevre’de düzenlenen SIHH 2018 saat fuarında tanıttığı büyüleyici Lady Arpels Planétarium bu etkiyi bırakıyor.

Saatin merkezinde, tıpkı Güneş Sistemi’nde olduğu gibi Güneş bulunuyor, minik yeşil bir mine Venüs’ü, turkuvaz Dünya’yı, pembe bir inci Merkür’ü ve bir elmas ise Ay’ı temsil ediyor. Bileğinizdeki minyatür gezegenlerin hareketi, galaksideki gerçeklerinin hareketlerini eş zamanlı olarak takip ediyor. Diğer bir deyişle, Dünya’nın yörüngedeki ve kadrandaki döngüsünü tamamlaması 365 günü, Ay’ın Dünya etrafında dönüşü ise 29,5 günü alıyor. Saati ise size kadranın en dış halkasında bulunan minik bir kuyruklı yıldız fısıldıyor.

Saatin kadranında birbirinden bağımsız dönen yedi adet halka bulunuyor, minik gezegen sembollerinin her biri bu halkalardan birinin üzerinde duruyor. Saatin kadranının genel görüntüsüyse yıldızların ışıldadığı bir gece gökyüzünü temsil eden yıldıztaşından tasarlanmış.

Saat kadranının arka yüzünde elmaslarla işlenmiş bir hilal ve merkezinde ise bir turkuaz taş bulunuyor, ayrıca burada günü, ayı ve yılı gösteren göstergeler yer alıyor. Saati timsah derisinden üretilmiş koyu mavi bir kordonla ya da ışıl ışıl parlayan bir bilezik şeklindeki kordonla almayı tercih edebilirsiniz.

Kainatın sırlarını bileğinize taşıyan, Güneş Sistemi’ndeki gezegenlerin birbiriyle yaptığı zarif baleyi her baktığınızda gerçek zamanlı izlemenize olanak veren bu saat, son zamanlarda karşımıza çıkan en özel tasarımlardan biri.


Önerilen yazılar