Gökkuşağı Gibi!

Bu makarnalar önce gözlerinize sonra midenize rengarenk bir ziyafet çektirecek.

Makarnaların çeşitli şekillerde olmasına alışığız ancak bu kadar canlı renk yelpazesine sahip makarnalar görmek çok şaşırtıcı! Bu nefis gökkuşakları, kendine ‘makarna ninjası’ diyen Linda Miller Nicholson’ın eseri.

İtalya’nın Piemonte bölgesinde makarna sanatının inceliklerini öğrenen Nicholson, ardından bu geleneksel İtalyan lezzetine kendi renkli dokunuşunu katmaya başlamış. Bu canlı renkleri yaratmak için yapay hiçbir şey kullanmayan ve onları tamamen bitkisel malzemelerle elde eden sanatçı böylece makarnalarının yalnızca görsel bir şölen değil, aynı zamanda yenilebilir lezzetler olmasını sağlıyor.

Birçok farklı makarna şeklini farklı renklerle hazırlıyor ve çeşitli şekillerde dizerek onları desenlere, mandalalara ve motiflere dönüştürüyor. Bazıları Yayoi Kusama’nın ünlü puantiyelerini çağrıştırırken bazılarında ise çiçekler, spiraller veya geometrik şekiller yer alıyor.

Makarnaları taptaze hazırlayıp pişirdiğinden tabakta da bu göz alıcı renklerini koruyorlar. Nicholson’ın sanat eseri gibi makarnaları nasıl hazırladığını sosyal medya hesaplarından izleyebilirsiniz.

Peki siz makarnanızı hangi renkte alırdınız?


Önerilen yazılar