Gözünüzü 90’lara Açın!

Her detayıyla 90’ların anılarını canlandıran bu otel odası, çocukluğuna geri dönmek isteyenleri ağırlıyor.

90’lı yılların kendine has cafcaflı, kitsch ve rengarenk ruhuna özel tasarlanmış bir otel odasında uyuyarak 90’lar rüyaları görmek nasıl bir his olurdu? Birçoğumuzun çocukluğu ya da ilk gençlik yılları 90’larda geçti. Bu yüzden de o yıllara tatlı bir nostalji duygusuyla bağlıyız. Modadan müziğe pek çok alanda 90’ların geri dönüşünü görmeye de bir hayli alıştık.

90’ların pop kültürüne ait ögeler bu kez de Los Angeles’taki bir otel odasında karşımıza çıkıyor. Odanın her bir köşesi 90’ların tasarım ikonu Lisa Frank‘tan ilham alan göz alıcı unsurlarla parıldıyor.

Rezervasyona, sadece sınırlı bir dönem için, Hotels.com sitesinde açılan Lisa Frank Odası orada konaklayacak konuklara geçmişe yolculuk yapmış hissi verecek bir dekorasyona sahip. Lisa Frank’in sticker ve poster tasarımlarını dekorasyonuna taşıyan oda, gökkuşağı perdeleri, fosforlu pembe yatağı ve duvarlarındaki resimleriyle göz kamaştırıyor.

Odanın banyosu ise bambaşka bir dünya! Duvarları baştan aşağı denizaltı temasıyla süslü banyo, Frank’in ünlü yunus figürlerini de barındırıyor.

Odanın ayrıntıları da 90’lar tutkunlarını memnun etmek üzere tasarlanmış. O yıllarda herkesin favorisi olan nostaljik atıştırmalıklarla dolu mini barı gibi…

Ayrıca yazı masası da bir zamanlar okul çantamızdan ayırmayı hiç istemediğimiz neon jel kalemler, stickerlar ve diğer rengarenk kırtasiye malzemeleriyle odanın bir başka nostaljik köşesi.

90’ların çocuklarının hayallerini süsleyecek bu rüya odası için Hotels.com Genel Müdür Adam Jay, “90’ların tüm parçalarını kucaklayan bir oda tasarlamak istedik, bu rüya odayı hayata geçirmekten ve seyahat tutkunlarına geçmişten tatlı bir esinti sunmaktan heyecan duyuyoruz,” yorumunu yaptı.

Bize bir dönemin nostaljisini yaşatan bu gökkuşağı diyarının sınırlı sayıdaki rezervasyonları doldu ancak fotoğraflarına bakarak çocukluğumuza gitmemizde herhangi bir sınır bulunmuyor!


Önerilen yazılar