MAKALE

Gucci’nin Dekorasyon Yetenekleri

Gucci’nin Dekorasyon Yetenekleri

Gucci Décor koleksiyonu, podyumda herkesi büyüleyen desen ve sembollerin şatafatını evlere taşıyor.

Gucci’nin baş tasarımcısı Alessandro Michele’nin özgün tarzı kendini ilk bakışta belli ediyor. Markanın eklektik desenler, doğadan ilham alan sembolik figürler ve bolca şatafatla tasarladığı giyim koleksiyonlarının benzersiz stili, Gucci Décor’un tasarımlarına da aynen yansıyor.

Milano’da gerçekleşen Salone del Mobile 2019 kapsamında açılan geçici butikte hem var olan hem de yeni parçalarını sergileyen Gucci, tarzının ev dekorasyonuna da ne kadar yakıştığını kanıtladı.

İki katlı mağazada, hem mobilyalar hem duvar kağıdı ve ev tekstilleri hem de dekoratif objeler yer alıyor. Özellikle Gucci desenleriyle süslenmiş duvar kağıtları, porselen biblolar ve vazolar, kenarları püsküllü örtüler ve 50’lerin Hollywood’unu anımsatan, istiridye kabuğu şeklindeki kadife koltuklar Gucci Décor koleksiyonunda en fazla öne çıkan tasarımlar.

Kedi, baykuş ve arı gibi hayvanların formlarını almış nakışlı yastıklar da evinize Gucci dokunuşu getirmek için ideal.

Eklektik ve romantik estetiği ile evleri yaratıcı bir şekilde donatmak üzere hayata geçirilen koleksiyon Milano’daki mağazada, restore edilmiş antikaların arasında adeta bir ev ortamında sergileniyor. Mağaza Haziran ayına kadar açık kalacak ancak Gucci Décor ürünleri Gucci’nin diğer butiklerinde, web sitesinde ve diğer seçkin mağazalarda da satışa sunulmaya devam ediyor.

Gucci’nin mobil uygulaması da Gucci Décor koleksiyonunu kutlamak adına iki farklı artırılmış gerçeklik işleviyle donatılarak güncellendi. Bunların ilki  koleksiyondan seçilmiş parçaları Milano’nun ünlü noktalarında sanal bir heykel gibi gösteriyor ve aynı zamanda hem o parçayı hem de yeri tanıtan bilgiler sunuyor. İkinci işlev sayesinde ise koleksiyondan parçaların kendi evinizde nasıl duracağını artırılmış gerçeklik aracılığıyla görebiliyorsunuz.

Flora ve faunaya atıfta bulunan, doğal dünyayı kutlayan motifler, desenler ve sembollerle süslenmiş porselen ve mobilyaları ile Gucci Décor koleksiyonu, evlere eğlenceyi ve şatafatı getiriyor.

 


Önerilen yazılar