MAKALE

Güzellik Algınızı Değiştirecek Fotoğraflar

Güzellik Algınızı Değiştirecek Fotoğraflar

Her yıl dünyanın her yerinden büyüleyici fotoğrafların kıyasıya yarıştığı Sony Fotoğrafçılık Ödülleri’nde finalistler açıklandı.

Dünya Fotoğraf Örgütü tarafından her yıl düzenlenen Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin bu yılki finalistleri belli oldu. Yarışmacıları onurlandırmak adına Londra daki Somerset House’da düzenlenecek sergi ise 21 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Open’ başlığı altında belirlenen 10 kategoride, katılımcı olan her ülkeden yalnızca birer kişiye verilen 2017 Sony Ulusal Ödülleri arasında, Türkiye’den Emrah Karakoç’un da fotoğrafı bulunuyor. Profesyonel, açık, genç fotoğrafçılar ve öğrenci odaklı olarak 4 farklı kategoride ödül dağıtılan yarışmada, katılan her ülkeden bir yarışmacı bu kategorilerden birinde en başarılı seçilerek Ulusal Ödül e layık görülüyor. Yarışmanın başkanı Damien Demolder’e göre çekilen her fotoğraf, fotoğrafçıların sevinçlerini, sevgilerini, yaşamlarını veya kayıplarını yansıtıyor. Fotoğrafçıların deneyimlerini eşsiz karelere yansıttıkları yarışmanın ‘yılın fotoğrafçısı’ ödülü ise 20 Nisan’da açıklanacak.


Önerilen yazılar