Güzellikte Doğallık Zamanı

Cildinizi ve yüz yapınızı iyi tanıdığınızda, doğal güzelliğinizden ödün vermeden estetik kararlar alabilirsiniz.

Günümüzde güzellik adına doğal işlemlerin ve organik ürünlerin seçilmesinden yanayım. Çünkü yaşadığımız ülkede çevresel faktörlerden maalesef çok fazla etkileniyoruz. Bu nedenle kendimizi mümkün olduğunca kimyasal ürünlerden korumak adına, doğal yöntemleri seçmemiz daha da büyük önem taşıyor.

Kıyafetimize önem verdiğimiz kadar cildimize de aynı özeni göstermeliyiz. Aslında moda dediğimiz şey de kişinin kaşıyla saçıyla yüzüyle kıyafetiyle hatta ojesiyle bir uyum oluşturması değil midir?

Aynı sebepten dolayı, cildimize ve yüzümüze yaptırdığımız herhangi bir işlemin abartılı ya da yanlış bir uygulama olması durumunda bu deformasyona kadar uzanabilecek sıkıntılar yaratabiliyor.

Peki böyle bir durumla karşılaşmamak için ne yapmanız gerekiyor? Öncelikle yüzünüzü ve cildinizi iyi tanımanız; ardından konusunda uzman olan birine işlemin nasıl olacağı konusunda danışmak ve doğru bilgiler edinmek için bir araştırma yapmanız önemli. Örneğin kaş, göz veya dudak ile ilgili kısa süreli kalıcı işlemlerin, mümkünse yüzünüzde çizim yapılarak nasıl duracağının planlaması gerekiyor. Böylece işlemin yüzünüze uygun olup olmadığını ve nasıl duracağı görebilir, işlem sonrasında ise merkezden mutlu ve memnun bir şekilde ayrılabilirsiniz.

Yazar: Özge Özel


Önerilen yazılar