Haftanın Etkinlikleri

Sinemalardan tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle İstanbul’un ritmini tutun!

KONSER

Lucy Rose
6 Ekim
Babylon

Yarattığı post-akustik pop dünyası ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran İngiliz sanatçı ve söz yazarı Lucy Rose, pastoral ve kırılgan karakterdeki şarkılarıyla dinleyenleri etkiliyor. Yeni albümünü 2017’de yayınlayacağı müjdesini veren Lucy Rose, her bir detayı incelikle işlediği performansıyla, 6 Ekim’de Babylon sahnesinde olacak.

Lucy Rose

Lucy Rose

 

Carlton J. Smith
7 Ekim
Eataly – Bar Terrazzo

“Soul Man” olarak adlandırılan Amerikalı şarkıcı Carlton J.Smith, 7 Ekim de Eataly – Bar Terrazzo sahnesinde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. James Brown, Ray Charles ve The Temptatinos gibi soul ve R&B ustalarının geleneklerini devam ettiren fantastik sahne sanatçısı Carlton J.Smith ile şov zamanını kaçırmayın.

Carlton J. Smith

Carlton J. Smith

 

FESTİVAL

İstanbul Coffee Fest
6-9 Ekim
KüçükÇiftlik Park

Bu sene üçüncüsü gerçekleşecek olan İstanbul Kahve Festivali, 4 gün boyunca bütün şehri kahve kokularıyla saracak. KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek olan festivale katılanlar, yine yerli-yabancı profesyonel baristaların show’larını görmenin, butik kahve dükkanlarından farklı lezzetleri deneyimlemenin, keyifli müzikler ve mis gibi kahve kokuları eşliğinde alışveriş yapmanın keyfine varabilecek.

İstanbul Coffee Fest

İstanbul Coffee Fest

 

Mercedes Benz Fashion Week
11 – 15 Ekim
Zorlu PSM

İlkbahar/Yaz 2017 sezonu ile sekizinci sezonunu gerçekleştirecek olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Türkiye’nin en büyük uluslararası moda etkinliği olma özelliğini sürdürüyor. Her yıl mart ve ekim aylarında, uluslararası moda takvimi doğrultusunda düzenlenen etkinlik, Türk tasarım gücünün global ölçekte ses getirmesini hedefliyor.

Mercedes Benz Fashion Week

Mercedes Benz Fashion Week

 

GÖSTERİ

Cirque Du Soleil Varekai
9 Ekim’e kadar
Ülker Sports Arena

Dünyanın en canlı gösteri topluluğu üç buçuk yıl aradan sonra tekrar Türkiye’de. Varekai gösterisi ile izleyiciyle buluşmaya hazırlanan Cirque du Soleil sınırları zorlayan performansları, rengarenk sahne tasarımı ve hayranlık uyandıran akrobatlarıyla bu kez sihirli bir ormanın gölgeliklerine paraşütle inen genç adam Ikarus’un hem absürd hem de olağanüstü macerasını anlatıyor.

Cirque Du Soleil Varekai

Cirque Du Soleil Varekai

Cirque Du Soleil Varekai

Cirque Du Soleil Varekai

 

TİYATRO

National Theatre Live: Frankenstein
4, 11 Ekim
Salon İKSV

Oyun Salonu’nun bu yepyeni projesiyle, sahnelendiği salondaki en iyi koltuğun bakış açısından yapılan ve özenle kurgulanan kayıtlar, Salon ekranında tiyatroseverlerle buluşuyor. Benedict Cumberbatch ve Johnny Lee Miller, Danny Boyle yönetmenliğinde, değişen rollerde doktor Victor Frankestein ve yaratığını canlandırıyor.

National Theatre Live: Frankenstein

National Theatre Live: Frankenstein

 

SERGİ

Sanat Rastlantısı
3 Aralık’a kadar
Akbank Sanat

Akbank Sanat, Hasan Bülent küratörlüğünde “Sanat Rastlantısı / Rastlantının Sanatı” adlı sergiyi ağırlıyor. Sergide yer alan sanatçılar arasında ise Elif Boyner, Fırat Engin, Burak Eren Güler, Erdal İnci, Seydi Murat Koç, Doruk Kumkumoğlu, Kıvanç Martaloz, Ardan Özmenoğlu, Eda Soylu ve Nurtaç Ulutürk yer alıyor.

Sanat Rastlantısı

Sanat Rastlantısı

 

SİNEMA

Trendeki Kız
7 Ekim

Paula Hawkins in dünya çapında 2 milyondan fazla satan romanından uyarlanan film, işsiz alkolik ve günlerini tren yolculukları yapıp sorunsuz ve muhteşem çiftleri gözlemleyerek geçiren bir kadına odaklanıyor. Gerilim ve gizem türü Trendeki Kız’ın oyuncu kadrosunda Emily Blunt, Rebecca Ferguson, Haley Bennett ve Justin Theroux gibi isimler yer alıyor.


Önerilen yazılar