Haftanın Etkinlikleri

Sinemalardan tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle İstanbul’un ritmini tutun!

KONSER

Kadebostany
4 Kasım
Zorlu PSM

Avrupa’nın en iyi canlı performansa sahip gruplarından biri olarak kabul gören Kadebostany, kendi Pop Cumhuriyeti’ni Zorlu PSM sahnesine taşıyor! Daha önce birçok kez ülkemize gelen ve büyük bir ilgiyle karşılanan İsviçreli topluluk, şarkılarında keman, akordeon, saksafon, gitar ve fagot gibi enstrümanları başarılı bir şekilde elektronik altyapıyla birleştiriyor.

Kadebostany

Kadebostany

 

Nigel Kennedy Jimi Hendrix Project
4 Kasım
Volkswagen Arena

Rock tarihinin efsane ismi Jimi Hendrix in Purple Haze, Fire Drifting, Hey Joe, The Wind Cries Mary, Crosstown Traffic, Little Wing, Foxy Lady gibi unutulmaz klasikleri kendi tarzıyla yorumlayacak olan Nigel Kennedy nin, elektronik müziğin zirvesinden akustiğin diplerine uzanacağı bu eşsiz performans için yerinizi şimdiden ayırtın.

Nigel Kennedy Jimi Hendrix Project

Nigel Kennedy Jimi Hendrix Project

 

SAHNE SANATLARI

Wicked
5 Kasım’a kadar
Zorlu PSM

Beklenmedik bir arkadaşlığın Oz Büyücüsü evrenini şekillendirdiğini görmeye, Oz Diyarı na yepyeni bir bakışla iyi ve kötünün tanımlarının değiştiğine şahit olmaya ve Batı nın kötü cadısının gerçek hikayesini öğrenmeye hazır olun.

Wicked

Wicked

 

Vivaldianno
5 Kasım
Ülker Sports Arena

İtalyan Barok klasik müzik bestecisi Antonio Vivaldi’nin eserlerini yeniden yorumlayan “Vivaldianno City of Mirrors” seyirciye eşsiz 3 boyutlu bir müzikal deneyimi sunuyor. Vivaldianno, özgün ve çağdaş yorumunun yanı sıra teknolojinin sahne ve ışıklar ile birleşmesiyle izleyiciye unutulmaz anlar yaşatacak.

TİYATRO

Yoldan Çıkan Oyun
2 Kasım
Zorlu PSM

Cornley Polytechnic Drama Society isimli tiyatro grubunun, 1920 lerde yaşanmış bir cinayet hikayesini sahnelemek istemesiyle başlayan olay örgüsü, oyunun karakterlerinin başına zor sonsuz terslikleri getiriyor. Yoldan Çıkan Oyun’un oyuncu kadrosunda ise Bartu Küçükçağlayan, Defne Koldaş ve Gökçen Gökçebağ gibi isimler yer alıyor.

Yoldan Çıkan Oyun

Yoldan Çıkan Oyun

 

ETKİNLİK

Yedi
6 Kasım
Bomontiada

“Gastronomi aracılığıyla dünyayı nasıl daha iyi bir yer haline getirebiliriz?” sorusunu yerel ve küresel konular kapsamında ele alan Yedi, başlı başına hem üretim hem de tüketim zincirinin parçası olan şefleri ve fikir liderlerini bir araya getirerek bir güç birliği oluşturuyor. Öğle yemeğinde Türkiye’nin yedi bölgesini tadacak, akşam yemeğinde ise Beyoğlu mezelerinin keyfini çıkaracaksınız.

Yedi

Yedi

 

SERGİ

Elif Uras Hayal Meyal
6 Kasım’a kadar
Galerist

Elif Uras’ın son dönem resim ve heykellerinden oluşan sergi, toplumda kadın temsili temasına odaklanıyor. Hayal Meyal adını verdiği sergisinde sanatçı, eserleriyle kadının evcil, üreten ve iş gücüne dayalı temsiliyetini yansıtırken; kadın öncülüğünde gelenek, sekülarizm ve liberalizm gibi modernist ilkelere dair bir diyalog başlatıyor.

Elif Uras Hayal Meyal

Elif Uras Hayal Meyal

 

SİNEMA

O Kadın
4 Kasım

Orta yaşlarını yaşayan Michèle in hayatı günün birinde kökünden değişir. Tanımadığı bir saldırgan tarafından evinde cinsel saldırıya uğraması, Michèle in hayatında yeni bir evreyi tetikler. Michèle in yeni amacı bu kimliğini bilmediği adamı bulmaktır. Bu arayış zamanla hem kurban hem de saldırgan için her an kontrolden çıkabilecek bir kedi-fare oyununa dönüşür…


Önerilen yazılar