Haftanın Etkinlikleri

Sinemalardan tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle İstanbul’un ritmini tutun!

KONSER

Pink Martini
15 Nisan
Volkswagen Arena

Türkiye de büyük bir hayran kitlesine sahip olan, her albümü ile altın ve platin plak kazanan Pink Martini, yepyeni albümleri ‘Je Dis Oui’nin Avrupa turnesi kapsamında Volkswagen Arena’da! Samurayların aşk şarkılarından, 1930’ların Küba müziğine kadar dinlemesi en keyifli şarkıları seslendiren topluluk, Storm Large’ın sıcak vokali, zengin repertuvarları ve sürprizleri ile hayranlarıyla buluşacak.

Pink Martini

Pink Martini

Riff Cohen
18-19 Nisan
Salon İKSV

2012’de yayımladığı ilk albümü ‘A Paris’ ile ünü yayılan Riff Cohen, onu çok seven İstanbul izleyicisiyle hasret gidermek üzere, egzotik güzelliğiyle ve bütün neşesiyle, iki akşam üst üste Salon İKSV’de.

Riff Cohen

Riff Cohen

Dianne Reeves
18 Nisan
Zorlu PSM

Bugüne kadar toplam beş Grammy kazanan dünyaca ünlü caz şarkıcısı Dianne Reeves, kariyerinin 40. yılında eşsiz yorumuyla Garanti Caz Yeşili kapsamında hayranlarıyla Zorlu PSM sahnesinde buluşuyor! Dianne Reeves, müzik otoritelerince Dinah Washington ve Carmen McRae gibi caz müziğin efsane isimlerinin izinden giden bir ses olarak tanımlanıyor.

Dianne Reeves

Dianne Reeves

SAHNE SANATLARI

RENT Müzikali
13 Nisan
Caddebostan Kültür Merkezi

Puccini’nin “La Bohème” operasından esinlenerek yaratılan “RENT“, evrensel konuların günümüze adapte edildiği bir rock müzikali. Zor günlerde birlik ve beraberliğin önemini en içten duygularla anlatan bu ebedi dostluk ve yaratıcılık şöleni, bize hayatımızı gerçekten önemli olan tek şeyle ölçmemizi hatırlatıyor.

RENT Müzikali

RENT Müzikali

TİYATRO

Bir Zamanlar Gazinoda
13 Nisan
Kenter Tiyatrosu

Yıllar önce yaptıkları tüm oyunlarla izleyenleri kırıp geçiren, herkesin gönlünde taht kurmuş iki eski komedyenin şöhreti, artık geçmişin tozlu sayfaları arasında kalmıştır. Haldun Dormen in yazıp başrolünde oynadığı Bir Zamanlar Gazinoda 13 Nisan da Kenter Tiyatrosu Sahnesi nde seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor…

Bir Zamanlar Gazinoda

Bir Zamanlar Gazinoda

SERGİ

Zihin Topoğrafyası
20 Mayıs’a kadar
Art!SPACE Gallery

Sanatçı Erkan Özdilek ve Kerim Kılıçarslan’ın, 2016 yılında başladıkları ve son adımı 2018’de tamamlanacak olan sergileri “Zihin Topoğrafyası”, Maslak Art!SPACE Gallery ev sahipliğinde 20 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilir. Küratörlüğünü Marcus Graf’ın üstlendiği sergi, Kapadokya bölgesinin bir deneyim alanı olarak kurgulandığı uzun soluklu ve çok katmanlı bir proje olarak ortaya çıkıyor.

Zihin Topoğrafyası

Zihin Topoğrafyası

SİNEMA

Kartal Avcısı Kız
14 Nisan

Belgesel türündeki ‘The Eagle Huntress’, hayatı boyunca bir kartal avcısı olmak için eğitilen 13 yaşındaki Aisholpan ın hikayesini anlatıyor. Aisholpan ın kendisini canlandırdığı belgesel türünde anlatıcı görevini ise Star Wars un Rey i olarak ünlenen Daisy Ridley üstleniyor.


Önerilen yazılar