Haftanın Etkinlikleri

Sinemalardan tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!

KONSER

Uluslararası Klarnet Festivali – Goran Bregovic

12 Eylül – Bostancı Gösteri Merkezi

6. Uluslararası Klarnet Festivali kapsamındaki konserler tüm şehri hareketlendirmeye devam ediyor. Bu kez Balkan müziğinin efsane ismi Goran Bregovic, sıcak ezgileriyle Bostancı Gösteri Merkezi’nde sahne alacak. Birçok Emir Kusturica filminin müziğinde imzası olan Bregovic, Wedding and Funeral Band ile birlikte hareketli bir akşam yaşatacak.

Goran Bregovic

Azealia Banks

15 Eylül – Garaj

Hem stil ikonu hem de süperstar… ABD’li hip hop sanatçısı Azealia Banks, Türkiye’deki ikinci konserini vermek için Garaj’a geliyor. Milyonlarca satan albümleri, Glastonbury, Coachella gibi dev festivallerde sergilediği müthiş performanslar ve moda dergilerine verdiği sansasyonel pozlarla sürekli gündemde olan Banks, bakalım Garaj sahnesinde bizi hangi yetenekleriyle büyüleyecek?

Azealia Banks

The Magician – Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Kapanış Partisi

15 Eylül – Zorlu PSM

Modayla dopdolu geçecek bir haftanın ardından, Türkiye’nin en büyük uluslararası moda etkinliği olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Belçikalı DJ The Magician’ın büyülü set’leriyle sona erecek. Zorlu PSM’de gerçekleşecek kapanış partisinde, The Magician ya da gerçek adıyla Stephen Fasano, daha küçük bir çocukken dinlemeye başladığı ABBA, Micheal Jackson, Supertramp gibi isimlerden aldığı ilhamla yaptığı remixleriyle Fashion Week’in ışıltısına yakışır bir kapanış eğlencesi yaşatacak.

The Magician

FESTİVAL

Burn Istanbul Rooftop Festival 2017

16 Eylül – Çeşitli Mekanlar

Tek bilet, çok mekan, iyi müzik ve harika İstanbul manzaraları… W Hotel Suite, Swissotel, Sub Karaköy ve şehrin daha birçok terasında düzenlenecek Burn Istanbul Rooftop Festival’i işte böyle özetleyebiliriz. Açık havada lezzetli kokteyller, atıştırmalıklar, çeşitli workshoplar ve elbette iyi müziklerle buluşarak yaz mevsimine veda etmek isterseniz bu Cumartesi teras gezmesi yapmaya hazır olun!

Burn Istanbul Rooftop Festival 2017

SAHNE SANATLARI

Pencere

17 ve 18 Eylül – Zorlu PSM Drama Sahnesi

Haluk Bilginer,  Esra Bezen Bilgin ve Kürşat Demir’in rol aldığı Pencere oyunu, ilişkilerinin bitmesinden üzerinden 3 yıl geçen Tom ve Kyra’nın yeniden karşılaştığı bir geceyi anlatıyor. Acaba farklı dünya görüşleri olan bu kadın ve bu adam tüm yargılarından kurtulup yeni bir hayat kurabilecek mi? Haluk Bilginer’i sahnede izleme ayrıcalığını kaçırmayın!

Pencere

SERGİ

Contemporary Istanbul

14-17 Eylül – Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, İstanbul Kongre Merkezi

Şehrin en önemli sanat etkinliklerinden Contemporary İstanbul bu yıl da bölge galerilerinin yanı sıra Avrupa, Amerika ve Asya’nın en önemli galerilerini, sanatçılarını ve koleksiyonerlerini de bir araya getirecek. 42’si yabancı, toplam 73 galeri ile yaklaşık 1.500 sanat eserinin sanatseverlerle buluşacağı bu etkinlik 12. edisyonu ile İstanbul’u bir kez daha, geniş bir sanat izleyicisi kitlesinin odak noktası yapacak. Sanatın en güncel haline yakın olmak istiyorsanız CI 2017’yi ziyaret etmeyi unutmayın.

Future Tellers

30 Ekim’e Kadar – Zorlu PSM

Future Tellers /Gelecek Anlatıcıları sergisinde, çizim, heykel, kod, metin, film ve karma medya enstalasyonu gibi sanatın çeşitli alanlarından işler, ziyaretçilere “İnsan ırkı gelecekte nerede olacak ve nasıl değişeceğiz?” sorularını sordurtacak ve onları gelecek kavramı üzerine düşünmeye itecek. On iki sanatçının eserlerini kapsayan bu grup sergisi, her bir eserin teknolojik gelişmelere dair anlattığı hikayeler ile geleceğe farklı bir bakış açısıyla bakıyor.

Future Tellers

SİNEMA

O – It

O” geri dönüyor. Kabusları süsleyen palyaço Pennywise beyazperdede. Stephen King’in romanından uyarlanan film, Maine in küçük bir kasabasında yaşayan ve normal hayatlarında herkes tarafından dışlanan yedi çocuğun, başlarına bela olan bu canavarı alt etmek için güç birliği yapmasını anlatıyor. 1990’da mini dizi olarak çekilen hikayenin film versiyonu, yeni görüntü teknolojilerinin sayesinde çok daha ürkütücü olacağa benziyor.


Önerilen yazılar