Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Cem Karaca Anısına

14 Mart – Zorlu PSM

Zorlu PSM’de Cem Karaca anısına çok özel bir gece gerçekleşecek. Anadolu rock müziğin akla ilk gelen isimlerinden, büyük usta Cem Karaca, şef Özgür Sevinç yönetimindeki Sinema Senfoni Orkestrası, son yıllarda birlikte çalıştığı grubu Yol Arkadaşları ve Evrencan Gündüz’ün katılımıyla gerçekleşecek gecede anılacak.

Mavi Sürgün

15 Mart – İş Sanat

Halikarnas Balıkçısı’nın kitabı Mavi Sürgün’den ilham alan piyanist ve besteci Sabri Tuluğ Tırpan, aynı isimli eserinin dünya prömiyerini İş Sanat Konser Salonu’nda gerçekleştirecek. Beş bölümden oluşan eser, Yetkin Dikinciler‘in anlatımı ve Tuluğ Tırpan’ın klasik, modern ve rock tınılarını harmanladığı müziği ile hayat bulacak.

Bilkent Müzik Günleri IV: Trio Dada – Jerfi Aji & Çağdaş Özkan

13 Mart – Bilkent Concert Hall, Ankara

Bilkent Müzik Günleri kapsamında flüt, klarnet ve piyanodan oluşan üçlü Trio Dada ve piyanistler Jerfi Aji ile Çağdaş Özkan’a vurmalı çalgılarla eşlik edecek Aykut Köselerli sahne alacak. Trio Dada, F. Schmit ve R. Peterson gibi sanatçıların eserlerini seslendirecek; Aji, Özkan ve Köselerli’den ise I. Stravinsky’nin Bahar Ayini’ni dinleyebileceksiniz.

SAHNE SANATLARI

Bırak İçeri Gireyim

15 Mart – Zorlu PSM

Ajvide Lindqvist’in çok satan romanı ve senaryosunu da kaleme aldığı kült film “Let the Right One In”in sahne uyarlaması Zorlu PSM ve DOT işbirliğiyle sahnede. Murat Daltaban yönetmenliğinde sahnelenecek prodüksiyon Bırak İçeri Gireyim, öteki olmanın ağırlığını farklı biçimlerde taşıyan iki çocuk Oskar ve Elias’ın hikayesini konu alıyor.

Hanımlar ve Hizmetçiler

16 Mart – Sahne Terminal, İzmir

Jean Genet’in yazdığı oyunun günümüz dünyasına uyarlama denemesi olan Hanımlar ve Hizmetçiler, hizmetçilik yapan Claire ile Solange adlı iki kız kardeşin hanımları evde yokken kurdukları düşsel dünyada, gerçekle oyunun birbirine karışmasını anlatıyor. Sınıf çatışmaları ve üstünlük savaşlarını iredeleyen tiyatro eseri, bu hafta prömiyerini yapacak.

SERGİLER

Bruno Barbey – “My Morocco”

25 Mayıs’a kadar – Leica Galeri İstanbul

Leica Galeri İstanbul, 2019 yılının ilk sergisinde Magnum fotoğrafçısı Bruno Barbey’i ağırlıyor. Fotoğrafçının “My Morocco” başlıklı sergisi, sanatçının hayatının ilk 12 yılını geçirdiği Fas’la ilgili hazırladığı dört kitabından biri olan “My Morocco”dan bir seçki sunuyor. Sergide, Barbey’in doğum yeri olan Fas’a 1970 ile 2000 yılları arasında gerçekleştirdiği ziyaretler sırasında kadrajına yansıyan fotoğraflarla bir zaman yolculuğuna çıkacaksınız. 

SİNEMA

Güzel Oğlum

Güzel Oğlum, David ve oğlu Nick’in ilişkisini konu ediyor. Parçalanmış bir ailenin çocuğu olsa da iyi bir çocuk ve başarılı bir öğrenci olan Nick’in hayatındaki değişim babası David’in de dikkatini çeker. Ardından David acı bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır, çünkü Nick kristal meth bağımlısıdır. Oğlunu iyileştirmeye karar veren David, her ne olursa olsun Nick’i içine düştüğü bataklıktan kurtaracaktır.


Önerilen yazılar