Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Sunay Akın & İlhan Şeşen – Aşk Şarkıları ve Öyküler

16 Ocak – Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu, 17 Ocak – Narlıdere AKM, İzmir

İzmir aşkla dolu iki geceye tanıklık etmeye hazırlanıyor. Şair, yazar, tiyatrocu ve araştırmacı Sunay Akın ile aşk şarkılarının en sevilen yorumcularından İlhan Şeşen birlikte sahne alıyor. Akın kendine has üslubuyla etkileyici sevda öykülerini ve aşk şiirlerini seslendirirken Şeşen de romantik meoldileriyle ona eşlik edecek. 

Güneşin Kadınları: Yasemin Mori

18 Ocak – babylon

Rock, caz ve punk’tan beslenen kendine özgü stiliyle ünlenen Yasemin Mori “Güneşin Kadınları” serisi kapsamında babylon’un konuğu oluyor. Mori, yaşama ve başkaldırıya dair hikayelerle dolu “Güneşin Kadınları” serisinin güçlü duruşları ve farklı yorumlarıyla ağırladığı seslerden biri olacak. 

“Işıltılar” 30. Sanat Yılı Konseri Yeşim Gökalp

18 Ocak – Mozarthaus, Ankara

Yeşim Gökalp, bugüna kadar çok sayıda verdiği solo resital ve oda müziği konserlerinin yanı sıra, Türkiye’de beş Devlet Orkestrası, Senfonik ve Oda Orkestraları ve yabancı orkestralar ile hem Türkiye’de hem de yurtdışında turne ve konserler gerçekleştirdi. Sanatçı, “Işıltılar” adlı konseriyle Mozarthaus’ta 30. sanat yılını kutlayacak.

SAHNE SANATLARI

Kasaplığın Elkitabı

15, 16, 17, 18 ve 19 Ocak – Cevahir Sahneleri

İstanbul Devlet Tiyatroları’nın sahneye koyduğu oyun, 6 Haziran 1944 tarihinde Normandiya Çıkarması yapılırken, hemen yakınında bulunan Arromanches’daki bir at kasabında geçiyor. Kasaplığın Elkitabı, dışarıda bütün şiddetiyle devam eden savaşa rağmen kızlarını evlendirmeye ve dünyanın çeşitli yerlerindeki çocuklarını toplayıp düğün yapmaya çalışan bir kasabın hikayesini anlatıyor.

Faust

17  ve 18 Ocak – Kadıköy Süreyya Operası

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Charles-François Gounod’un başyapıtı Faust’u sahneliyor. Alman yazar J. W. Goethe’nin aynı adlı eserinden uyarlanan opera, kasvetli ve karanlık odasında gençliğinin özlemini duyan ihtiyar Doktor Faust’un bu nedenle şeytanı çağırmaya karar vermesini anlatıyor. Şeytan ona gençliğini verecek ancak buna karşılık ondan ruhunu isteyecektir.

İbrahim Selim ile Bu Gece

20 Ocak – touché, Zorlu PSM

Uzun süredir Youtube’da yayınladığı güçlü içerikleri ile kendine sadık bir kitle edinen İbrahim Selim, “İbrahim Selim ile Bu Gece” adlı yeni programında, Türkiye ve gündeme dair konularıyla farklı ilgi alanlarındaki sürpriz konuk sanatçıları ağırlamaya devam ediyor. 

SERGİLER

Masterpiece Hall by QNB First On Bir (11)

20 Şubat’a kadar – Masterpiece Hall Maslak

QNB Finansbank’ın genç sanatçıları desteklemek ve onlara yeni ifade alanları yaratmak amacıyla destek verdiği Masterpiece Hall by QNB First On Bir (11) Sergi Serisi, Masterpiece Sanat Merkezleri’nin Maslak’ta dev bir alanda faaliyet gösteren ana merkezi Masterpiece Hall’da sanatseverlerle buluşuyor. Sergide 11 genç sanatçının, yeni medya, resim, heykel, enstalasyon gibi farklı disiplinlerden eserleri yer alacak.

SİNEMA

Saklı Gerçekler

Genç bir kızla aktris annesi arasındaki ilişkiye odaklanan Saklı Gerçekler’de Juliet Bincohe ve Catherine Deneuve başrolleri paylaşıyor. Fransız sinemasının en gözde yıldızlarından biri olan Fabienne Dangeville, anılarını paylaştığı bir kitap yayınlar. Ancak kızı kitabı okuduğunda büyük bir şaşkınlık yaşar çünkü kitap gerçekleri çarpıtmaktadır. Bu da anne ile kızı arasında bir yüzleşmenin yaşanmasına neden olur.


Önerilen yazılar