Haftanın Etkinlikleri

Sinemalardan tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle İstanbul’un ritmini tutun!

KONSER

My Winehouse : A Tribute to Amy Winehouse

18 Mayıs – Dorock XL

İngiltere’nin ‘En İyi Tribute Performansı’ ödülüyle adından söz ettiren, dünyanın pek çok yerinde konserler veren ve sesinin yanı sıra görünüşüyle de Amy Winehouse’a inanılmaz bir benzerlik gösteren Laura Jane Butler, ‘Back to Black’, ‘Rehab’, ‘Valerie’, ‘You Know I’m No Good’, ‘Stronger Than Me’ ve daha bir çok Amy Winehouse şarkısı ile Türkiye’de ilk kez sahne alıyor.

My Winehouse : A Tribute to Amy Winehouse

My Winehouse :

Haggard

KüçükÇiftlik Park – 18 Mayıs

1991 yılında Almanya da kurulan ve klasik müziği rock/metal müzik ile tam olarak birleştiren, dünyanın en kalabalık ve kapsamlı senfonik rock/metal grubu Haggard, %100 Metal konserleri kapsamında hayranlarıyla buluşuyor.

Haggard

Haggard

Uniq Sound İstanbul Konserleri

19 Mayıs – Uniq İstanbul

UNIQ Sound İstanbul Konserleri’nin üçüncüsünde yeniden ‘caz’ diyen UNIQ İstanbul, 19 Mayıs Cuma akşamı Kerem Görsev Trio ve Ernie Watts konserine ev sahipliği yapacak.

Uniq Sound İstanbul Konserleri

Uniq Sound İstanbul Konserleri

SAHNE SANATLARI

Movies In Concert: The Lord Of The Rings in Concert – The Two Towers

Zorlu PSM – 20-21 Mayıs

Peter Jackson’ın gişe rekorlarını altüst eden klasik J.R.R. Tolkien üçlemesinin beyaz perde uyarlamalarının ikinci perdesi, dev ekranın önündeki görkemli bir koro ve orkestra eşliğinde unutulmayacak türden bir deneyime dönüşüyor. Film serisinin başarısında büyük pay sahibi olan Howard Shore’un Akademi ödüllü müzikleri, orkestra ve koro tarafından icra edilirken dev ekrandan yansıtılan film sahneleri eşliğinde kendinizi Orta Dünya’da hissedeceksiniz.

Movies In Concert: The Lord Of The Rings in Concert - The Two Towers

Movies In Concert: The Lord Of The Rings in Concert – The Two Towers

Bollywood Geçidi

23 Mayıs – İş Sanat Kültür Merkezi

Rengarenk ve gösterişli kostümleri, ritmik dansları, nağmeli müzikleriyle otantik Hint kültürünü sahnelere taşıyan A Passage to Bollywood gösterisi, koreograf Ashley Lobo nun liderliğinde, 22 genç ve yetenekli dansçıdan oluşan Bombaylı çağdaş dans topluluğu Navdhara India Dance Theatre tarafından sahneleniyor.

Bollywood Geçidi

Bollywood Geçidi

TİYATRO

Abelard

19 Mayıs – Tatavla Sahnesi

Dr. David Rosenfeld’in “Ruh, Zihin ve Psikanalist” adlı kitabının ilk bölümünden yola çıkılarak, Psikanalist Ümit Eren Yurtsever ve Selim Can Yalçın tarafından tasarlanan proje; Rosenfeld, Yurtsever, Yalçın ve İşgal Laboratuarı Ekibi’nin Abelard hakkında gördüğü veya Abelard’ın gördüğünü hayal ettiğimiz bir RÜYA’yı gerçekleştiriyor.

Abelard

Abelard

FESTİVAL

Chill-Out Festival İstanbul 2017

20-21 Mayıs – Life Park

Katılımcıların 2 gün boyunca doğa içerisinde özgürce vakit geçirecekleri, seçkin lezzetlerden tasarım butiklere, yaratıcı atölyelerden renkli aktivitelere kadar birçok deneyimi yaşayacakları Chill-Out Festival, 12. senesinde dünyanın dört bir yanından konuk edeceği 50’ye yakın sanatçı ve grubun performanslarıyla, İstanbul’un en büyük ormanlık alanı Life Park’ta.

Chill-Out Festival İstanbul 2017

Chill-Out Festival İstanbul 2017

SERGİ

David OReilly / Everything Exhibition

Zorlu PSM – 3 Temmuz’a kadar

OReilly, oyuncuların mümkün olduğunca çok varlığı keşfetmesi için interaktif bir dünya yaratıyor. Bu oyunda her şey olabilirsiniz. Sadece bir amacınız olabilir; “var olmak”. İster bir bitkinin içindeki mikrop, ister bir ada, çölde bir deve veya kocaman bir galaksi olun, “Everything” oynadığınız oyunu dijital bir psikodrama ya dönüştürmeyi amaçlıyor.

David OReilly / Everything Exhibition

David OReilly / Everything Exhibition

SİNEMA

Personal Shopper

Yönetmenliğini ve senaristliğini Olivier Assayas ın üstlendiği, 2016 Cannes Film Festivali nde ‘En İyi Yönetmen’ ödülünü alan ‘Hayalet Hikayesi’nde başrollerde Kristen Stewart, Lars Eidinger, Nora von Waldstätten yer alıyor.


Önerilen yazılar