Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Emin Fındıkoğlu + 12

18 Şubat – Sainte Pulchérie Konser Salonu

Akbank Sanat’ın “YIL BOYU CAZ” çatısı altında başlattığı Akbank Caz 30. Yıl Konserleri kapsamında bu kez sahnede, piyanoda Emin Fındıkoğlu’nun yer aldığı ve Şenova Ülker, İmer Demirer gibi ünlü isimlerin bir araya geldiği büyük caz orkestrası “Emin Fındıkoğlu + 12” var! 

Strazburg Filarmoni Orkestrası

19 Şubat – Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Claus Peter Flor yönetimindeki Strazburg Filarmoni Orkestrası ve dünyanın en prestijli yarışmalarından ”Uluslararası Çaykovski Yarışması”nın birincisi Fransız piyanist Alexandre Kantorow Cemal Reşit Rey’de klasik müziğin en nadide örneklerini seslendirecek. 

Trio Dada

20 Şubat – Mozarthaus, Ankara

2018 yılında üç Bilkent mezunu genç müzisyenin İsviçre’deki eğitimleri sırasında yollarının kesişmesiyle doğan ve ismini Zürih’te çıkan Dadaizm akımından alan Trio Dada, Mozarthaus’ta dinleyicilerle biraraya gelecek.

Best Of Mazhar Alanson

21 Şubat – Bostanlı Suat Taşer Tiyatorosu, İzmir

Şarkıcı, gitarist, söz yazarı ve oyuncu olan Mazhar Alanson bu kez MFÖ grubundan ayrı olarak, “Best of Mazhar Alanson” konseptli solo performasıyla İzmirlilere bir müzik ziyafeti yaşatacak.

SAHNE SANATLARI

Dansın Ustaları

20 Şubat – Beşiktaş Süleyman Seba Kültür Sanat Merkezi

Ülkemizin dans sanatındaki en deneyimli koreograflarının ilk kez bir araya geldiği çağdaş bir anlatım olan Dansın Ustaları, klasik baleden çağdaş dans anlayışına uzanan bir yelpazede, dünyadaki modern ve klasik ekolleri bir gösteride buluşturuyor. 

La Espina

20 Şubat – İş Sanat 

Flamenko dansına getirdiği yenilikçi tavrıyla dikkat çeken Olga Pericet, flamenko otoriteleri tarafından desteklenen yenilikçi tarza sahip. Olga Pericet Flamenko Dans Topluluğu, İş Sanat’ta “çiçek olmayı isteyen diken veya dansçı olmayı düşleyen bir çiçek La Espina’nın hikâyesini” izleyiciyle buluşturacak.

Bütün Çılgınlar Sever Beni

20 Şubat – Çankaya Sahne

Bütün Çılgınlar Sever Beni oyununun başrollerini Mert Fırat, Öznur Serçeler ve Çağlar Yalçınkaya paylaşıyor. Kontrolsüz bir kıskançlığın şekillendirdiği bir evliliğin ve kendini bu evililiğin içinde bulan bir yakın arkadaşın hikayesini anlatan tek perdelik oyun 2013’ten beri sahneleniyor. 

Bir Şehnaz Oyun

21, 22 ve 23 Şubat – Sahne Tozu Tiyatrosu, İzmir

Annesiz ve babasız olarak zor şartlarda büyüyen Şehnaz, Madam Surpik’in pansiyonunda çalışmaktadır. Bir gün zaptiyede yeni göreve başlamış Müştak’ı pansiyona gelir ve ikili birbirine aşık olur. Ancak bu durum Recep Efendi’nin hiç hoşuna gitmez… Dönemin tüm zorluklarını, savaşın ağırlığını, halkın durumunu danslı müzikli bir komedi olarak anlatan oyunda hem kahkaha atacak hem de düşüncelere dalacaksınız.

SERGİLER

Samsara Multidisipliner Resim Sergisi

1 Mart’a kadar – Yapı Kredi Bomontiada

Sanatçı Ebru Ceylan’ın Samsara Multidisipliner Resim Sergisi size eşsiz bir deneyim yaşatacak. Çünkü bu sergide, tepkileriniz ve ilgileriniz ölçümlenebilecek. Sergi sırasında izleyicilere takılan görsel ve zihinsel teknolojik ölçümleme sistemleriyle, ziyaretçilerin gördükleri, izledikleri ya da takip ettikleri sanat eserlerine dair beğenileri, tepkileri ve ilgileri kayıt altına alınabilecek. Böylece sanatın insan üzerindeki izdüşümleri kaydedilerek, duygulara nasıl süzüldüğü ölçümlenecek. 

SİNEMA

Vahştin Çağrısı

Bir kızak köpeğinin, Alaska’da vahşi yaşamda hayatta kalmak için verdiği mücadeleyi konu eden Vahşetin Çağrısı, Kaliforniya’daki hayatından koparılarak kızak çekmesi için Alaska’ya götürülen Buck’un hikayesini anlatıyor.


Önerilen yazılar