Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Ariadna Castellanos

25 Ocak – İş sanat

İş Sanat dünyanın dört bir yanından müziğin en iyi ve farklı örneklerini müzikseverlerle buluşturmayı sürdürüyor. Bu hafta sahneye günümüzün elektronik müziğini, geleneksel flamenko müziği ile birleştiren ve kendine has bir müzikal dil yaratan Ariadna Castellanos çıkacak. İki farklı müziğin bu ilginç karışımı size daha önce dinlediklerinize benzemeyen bir konser yaşatacak.

Ariadna Castellanos

Helge Lien Trio – Ankara Piyano Festivali

25 Ocak – MEB ŞURA Salonu, Ankara

Ankara Piyano Festivali kapsamındaki konserler Norveç’in gözde caz piyanistlerinden Helge Lien’in trio projesi Helge Lien Trio’nun eşsiz performansıyla devam ediyor. Piyano, bas ve davuldan oluşan trio, caz gelenekleri ve avangard doğaçlama arasında dengede kalabilen yeni bir oluşumun habercisi.

Helge Lien Trio

Hoş Sada: Bekir Ünlüataer

27 Ocak – Zorlu PSM

Zorlu PSM’de Türk Müziği rüzgarları esmeye devam ediyor. Türk Sanat Müziği veya Türk Halk Müziği sanatçıları Hoş Sada isimli konser serisinde seyirciyle buluşuyor. Her konserde kıymetli bir solist sahne alıyor ve ona göz alıcı bir orkestra eşlik ediyor. Serinin ikinci konserinde Türk Sanat Müziği’nin değerli sesi Bekir Ünlüataer sahne alıyor.

Hos Sada Bekir Unluataer

SAHNE SANATLARI

Esaretin Bedeli

23 Ocak – UNIQ

Güncel sinemanın en iyi örneklerinden Esaretin Bedeli, bu sezon Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından ilk kez tiyatroya uyarlandı. Prömiyer yaptığı günden beri her temsilde büyük ilgiyle karşılaşan bu muhteşem prodüksiyonun başrollerinde Kerem Alışık, Kaan Taşaner ve İştar Gökseven yer alıyor. 25 kişilik dev bir kadronun sahneye çıkacağı oyun sinema ile tiyatro sanatlarını kusursuzca bir araya getiriyor.

Esaretin Bedeli

Don Quichotte Operası

23, 25 & 26 Ocak – Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi

İstanbul Devlet Operası’nın bu sezonki yeni operalarından biri, bu senenin teması olan idealizme çok yakışan Don Quichotte. 1600’lerin başında yazılmasına rağmen hiçbir dönemde güncelliğini yitirmeyen romandan uyarlanan eser, sahne sanatlarının muhteşem bir örneği.

Don Quichotte Operası

Ata Demirer Gazinosu

26 Ocak – Congresium Ankara Sahnesi

Ata Demirer Gazinosu sahneleri şenlendirmeye devam ediyor. Hem komedyenlik hem de şarkıcılık yeteneklerine sahip Ata Demirer, tek kişilik gazinosuyla kalabalıkları coşturuyor. Stand-up gösterisi ile Türk Sanat Müziği’nden popa kadar uzanan geniş repertuvarını birleştiren Demirer’e Taşkın Sabah yönetimindeki orkestra ile dansçılar da eşlik ediyor.

Ata Demirer Gazinosu

Ölü’n Bizi Ayırana Dek

26 & 27 Ocak – Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu, İzmir

Konsepti PuCCa’ya, senaryosu Bir Kadın Bir Erkek dizisi senaristlerine ait bu komedi oyunu Ölü’n Bizi Ayırana Dek‘te, boşanmaya karar vermiş bir çiftin bir parti sonrası salondaki kanepede uzanmakta olan cesedi bulmalarını ve ardından yaşanan sürprizleri anlatıyor. Ne yapacağını bilemeyen çift bir yandan “Hangimiz katil?” sorusuna yanıt arıyor, diğer yandan da ilişkilerini yeniden değerlendiriyor. Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu, Ölü’n Bizi Ayırana Dek’te tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor.

olun bizi ayirana dek

SERGİLER

Makbul Tarihin Tutsakları – Naeem Mohaiemen

28 Nisan’a kadar – SALT Beyoğlu

İşlerinde Bangladeş’in sömürge sonrası çatışmalı tarihi üzerinden üçüncü dünya enternasyonalizmini sorgulayan Naeem Mohaiemen’in sergisi SALT Beyoğlu’nda. Hem sanatçı hem de tarihçi olan Mohaiemen’in film, enstalasyon ve yazıları, üçüncü dünya enternasyonalizminin oluşumu ve çöküşünü, Bangladeş’in sömürge sonrası tarihindeki kırılmalarla inceliyor. Dünya tarihine farklı bir bakış için SALT Galata’yı ziyaret edebilirsiniz.

Naeem Mohaiemen

SİNEMA

Kefernahum

Cannes’dan 3 ödülle dönen Kefernahum, dünyanın önde gelen film festivallerini dolaştıktan sonra Başka Sinema salonlarına geliyor. Lübnan & Fransa ortak yapımı dram filmi, Lübnanlı bir çocuk olan Zain’in kendisini istismar eden ailesine baş kaldırıp kaçma hikayesini anlatıyor.


Önerilen yazılar