Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Fazıl Say Piyano Resitali

27 Haziran – Enka Açıkhava Tiyatrosu, İstanbul

Dünyanın en önemli salonlarında verdiği unutulmaz konserleri, besteleri ve aldığı sayısız ödülleriyle tanınan piyanist ve besteci Fazıl Say beklenen performansı ile ENKA Açıkhava Buluşmaları’nda yer alıyor. Sanatçı, Chopin, Satie, Beethoven gibi büyük ustaların eserlerini kapsayan repertuarının yanı sıra “Yürüyen Köşk Atatürk Anısına Opus 72” eseriyle Atatürk’ün Yalova’daki Millet Çiftliği’nde yaşayan çınar ağacı ve köşkün hikayesini de eşsiz melodilerle dinleyici ile buluşturacak.

Jazzexpose: Şenay Ocak Quartet

27 Haziran – CerModern, Ankara

CerModern’in bahçesinde Şenay Ocak Quartet’in yaz temalı, Blues alt yapılı şarkılarıyla renkli bir akşam geçirmek ister misiniz? Size keyifli bir yolculuk yaptıracak bir repertuvarla sahne alacak grup özellikle eserlerin Broadway hikayeleri ve tarihçeleriyle size hem duygulanıp hem eğleneceginiz bir konser verecek.

Melek Mosso

28 Haziran – SoldOut Performance Hall, İzmir

Müzik hayatına vapurlarda çalarak başlayan Melek Mosso ardından Grundig Türkiye’nin düzenlediği şarkı yarışmasında jüri özel ödülünü kazanarak büyük bir çıkış yakaladı. Kendi tarzıyla cover’ladığı parçalar ve Şubat’ta yayınladığı Kedi adlı singe’ıyla popülaritesini artıran Mosso İzmirli müzikseverlerle buluşuyor.

Suami Ramirez – ‘High Tension’

29 Haziran – Enka Açıkhava Tiyatrosu, İstanbul

Küba’da doğan ve profesyonel sanat hayatına orada başlayan Suami Ramirez, sahne çalışmalarına ikinci vatanım dediği Türkiye’de devam ediyor. Ayhan Sicimoğlu, Kerem Görsev gibi ünlü müzisyenlerle çalışan, çeşitli projelerle hem burada hem de yurtdışındaki caz festivallerinde sahne alan Ramirez, bu defa yeni projesi olan ‘‘High Tension’’ ile dinleyicilerin karşısına çıkıyor ve Latin Amerika’nın sıcak müziği ile harmanladığı soul, R&B, pop ve Türk müziğini, usta müzisyenlerden kurulu orkestrasıyla sahneye taşıyor.

Kalben

30 Haziran – IF Performance Hall, Ankara

İçinden gelen şarkıları kendince, kendi sözleriyle söyleyen, insanların doya doya yaşayabildiği, özgür sokaklarından mutlu sesler yükselen şehirlerin kahramanlarından bahseden Kalben, samimi performansı ve sıcak melodileriyle IF Performance Hall Ankara’da.

PARTİ

Pub Story: “Run The World” | İzmir

28 Haziran – Studio House Alsancak, İzmir

Son dönemin en sıra dışı, en yaratıcı, en sosyal etkinliği olarak tanımlanan Pub Story, İzmir’de! Pub Story’de onlarca yeni insanla tanışacaksınız ama bunu “tanışmanın” gerginliğinden ve sahte gülümsemelerinden tamamen uzakta, eğlenceli, özel tasarım bir oyun oynarken yapacaksınız. Yeni arkadaşlar ve yeni hikayeler için hazır olun!

W Secret Garden Opening: David Mayer & Tunnelvisions

29 Haziran – W İstanbul

W Istanbul’un yazlık bahçesi Secret Garden sezonu açıyor. On partilik serinin ilk gecesinde Berlin’li ekip KEINEMUSIK’in kurucu üyelerinden David Mayer ile Güney Amerika, Karayip ve Afrika müzik elementlerini ustaca bir araya getiren ikili Tunnelvisions Türkiye’de ilk kez performans sergileyecek.

SAHNE SANATLARI

Bir Delinin Hatıra Defteri

26,27,28 Haziran – DT İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi, Ankara

Bir delinin değil, adım adım deliliğe giden, yaşadığı gerçeklerle baş edemeyen bir adam ve onun hatıra defterine yazdıkları… Asla eskimeyen bu hikaye, Tatbikat Sahne yorumuyla ve Erdal Beşikçioğlu’nun muhteşem performansıyla DT İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi Ankara‘da.

Baba Sahne – Bir Baba Hamlet

2 Temmuz – Enka Açıkhava Tiyatrosu, İstanbul

Bir Baba Hamlet’te, kendilerine kurban olarak Shakespeare’in başyapıtı Hamlet’i seçen iki cüretkar oyuncunun bir kepazeliğe, yani Bir Baba Hamlet’e dönüştürdükleri temsilin hikayesini anlatılıyor. Oyun, tiyatro aşkının başdöndürücü güzelliğine ve aptallaştırıcı büyüsüne ayna tutuyor.

SERGİLER

Sandığın 3 Gözü

6 Temmuz’a kadar – Kasa Galeri, İstanbul

Üç sokak sanatçısı, Adekan, Ares ve Cins, Kasa Galeri’nin içinde mekansal bir kurgu ile gelişen bir sergide, hikayelerin saklandığı bir sırlar sandığını ele alıyor. Her bir sanatçı kendi evrenini bir odaya sığdırırken, aynı anda ortak bir anlatım kurgusu aracılığıyla birbirine bağlanan köprüler kuruyor.

SİNEMA

Sicario: Day of the Soldado

Meksika ve Amerika sınırındaki devlet-kartel savaşını konu alan Sicario 2: Soldado, teröristleri ABD sınırından kaçak yollarla geçiren uyuşturucu kartellerine karşı savaşan federal ajan Matt Graver’ın hikayesini anlatıyor. Benicio Del Toro ve Josh Brolin filmin başrolünü paylaşıyor.


Önerilen yazılar