Haftanın Etkinlikleri

Sinemalardan tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle İstanbul’un ritmini tutun!

KONSER

Mashrou’Leila
30 Eylül
Salon İKSV

Beyrut’un nadide grubu Mashrou’Leila, izleyicisine bir dakika bile nefes aldırmadığı enerji dolu canlı performansıyla dikkat çekiyor. The Guardian’a göre bir stadyum grubuna dönüşmesi kaçınılmaz olan bu farklı grubun sarkastik, politik ve bir o kadar eğlenceli şarkılarını dinlemek için biletlerinizi şimdiden alın!

Mashrou’Leila

Mashrou’Leila

 

İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions
1 Ekim
Babylon

İlhan Erşahin’in 2008 yılında başlattığı İstanbul Sessions projesi, İstanbul’un eklektik ruhunu kendi tarzında tercüme ederken caz, rock ve dans müziğinin öğelerini bir araya getiriyor. Bugüne kadar Türkiye’nin ve Avrupa nın en prestijli festivallerinden Brezilya ya kadar pek çok önemli sahnede performans sergileyen İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, yeniden Babylon sahnesinde!

İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions

İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions

İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions

İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions

 

FESTİVAL

Mix Festival
30 Eylül – 1 Ekim
Zorlu PSM

İki gün boyunca müzik sahnesinin en yetenekli ve başarılı isimleri ile yabancı sanatçıları festival konseptinde bir araya getirecek olan Mix Festival’de kimler yok ki? İngiliz grup Oi Va Voi, bir fenomene dönüşen Büyük Ev Ablukada, Latin Amerikalı reggae grubu Che Sudaka, Hey! Douglas ve reggae müziğin ülkemizdeki en başarılı temsilcisi Sattas, festivalde yer alacak isimlerden bazıları…

Mix Festival

Mix Festival

 

1.Uluslararası Çay Festivali
30 Eylül – 2 Ekim
Haydarpaşa Garı

Bu sene ilk kez Haydarpaşa Garı’nda düzenlenecek olan Uluslararası Çay Festivali, çay markalarını bir araya getirecek. Festivalde, farklı çay markalarının yer aldığı standlarda tadım yapmak, farklı çay sunumlarını ve tariflerini deneyimlemek mümkün olacak.

1.Uluslararası Çay Festivali

1.Uluslararası Çay Festivali

 

TİYATRO

Murder Ballad
28 Eylül
Tiyatro Karakutu – İstanbul

Erşan Özhim’in kaleme aldığı ‘Murder Ballad’, insanın içinde uyuyan karanlığı; aşk, cinsellik ve suç tutkusu üzerinden anlatsa da, asıl söylediği şey karanlığı yaratanın politik olduğu. Sonu cinayetle biten hikayeler çağında, kaybedenler kulübünün erkekleriyle, çok aşık olduğunu iddia eden kadınların ilişkileri, vurucu bir kara mizahla sahneye yansıtılıyor.

Murder Ballad

Murder Ballad

 

SERGİ

The Dharma of All Things- Haluk Akakçe
23 Ekim’e kadar
Dirimart Dolapdere

Haluk Akakçe’nin eserleri, dört yıl aradan sonra Türkiye’de gerçekleştireceği ilk kişisel sergisi ile Dirimart Dolapdere’de olacak. The Dharma of All Things, sanatçının son dönem resimlerinin ve desenlerinin yanı sıra yeni ürettiği bir video çalışmasından oluşuyor. Döngüsel bir akışkanlık, dönüş ve sarmallaşma gibi hareketli öğeleri sıkça kullanan Akakçe’nin sergisi 23 Ekim’e kadar görülebilecek.

The Dharma of All Things

The Dharma of All Things

 

SİNEMA

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları
23 Eylül

Küçük Jacob ipuçlarını izleyerek gizemli bir adaya gider. Bu adada ‘Miss Peregrine s Home For Peculiar Children’ adında bir evin kalıntılarını bulur. Evin içini gezdikçe evde bulduğu şeylerin inanılmaz güçlere sahip olduğunu keşfeder ve onları kurtarmak ister. Fantastik filmin yönetmenliğini Tim Burton üstleniyor. Başrollerde ise Eva Green, Asa Butterfield ve Samuel L. Jackson gibi isimler yer alıyor.


Önerilen yazılar