MAKALE

Haftanın Etkinlikleri

Haftanın Etkinlikleri

Sinemalardan tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle İstanbul’un ritmini tutun!

KONSER

Tarkan

1-10 Temmuz – Harbiye Açıkhava

Her yıl heyecanla beklenen ve her biri birbirinden coşkuyla geçen geleneksel Açıkhava konserleri ile Temmuz ayında müzikseverlerle buluşmaya hazırlanan Tarkan, merakla beklenen yeni albümünde yer alan şarkıların yanı sıra yıllardır dillerden düşmeyen şarkılarını da seslendirecek.

Tarkan

Tarkan

Yaşam Hancılar Band

28 Haziran – Akbank Sanat

Yaşam Hancılar, ilk albümü ‘Here s To Life da büyük oranda Great American Songbook klasiklerini yorumlamıştı. İkinci albümü olan ve Şubat 2017’de yayınlanan “Strange Fish”, üçü Yaşam Hancılar’a ait toplam 10 şarkıdan oluşuyor. Caz ve Brezilya standartlarını kendi besteleri ile birleştiren bu yeni albüm, daha önce olmadığı kadar derinlere iniyor.

Yaşam Hancılar Band

Yaşam Hancılar Band

TİYATRO

Deliriyorum Ben Haberin Olsun

1 Temmuz – Entropi Sahne

Beyoğlu’nda sıradan bir klinik sahibi olan Uzman Psikolog Necip için bu salı diğerlerinden farklı olacaktır. Sıra dışı hastalar kapısını çalarlar, yangın merdiveninden girerler ve asla bitmek bilmeyen sorular sorarlar. Necip ise kendi davranış bozukluklarını göremez ve sonrasında dönüşmeye başlar. Kendi nevrozunu yaşaması, kendi alametifarikasını meydana getirmesini sağlar.

Deliriyorum Ben Haberin Olsun

Deliriyorum Ben Haberin Olsun

FESTİVAL

Ride2day Festival

30 Haziran/2 Temmuz – Şile Doğa Tatil Köyü

Türkiye nin ilk iki teker festivali Ride2day Fest, ilk kez motosiklet ve bisiklet tutkunlarını aynı etkinlikte bir araya getiriyor. Yeni ve iddialı 2 teker modelleri, en yeni aksesuarlar, Dj performansları, canlı konserler, after parti, meyhane eğlencesi, motor-bisiklet yıkama alanı, yıkama ve bakım tüyoları, gölet çevresinde serinleme alanları ve sosyal tesislerle unutulmayacak bir şenlik katılımcıları bekliyor.

Ride2day Festival

Ride2day Festival

24. İstanbul Caz Festivali

4-20 Temmuz – Çeşitli Yerler

İKSV tarafından, bu yıl 20. kez Garanti Bankası’nın sponsorluğunda düzenlenecek olan 24. İstanbul Caz Festivali, cazın duayen isimlerinden yeni keşiflere 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’un 20 farklı mekanında ağırlayarak farklı konser deneyimleri yaşatmaya devam edecek.

24. İstanbul Caz Festivali

24. İstanbul Caz Festivali

SERGİ

Selim Turan / Tez-Antitez-Sentez

Sakıp Sabancı Müzesi – 13 Ağustos’a kadar

Ressam ve heykeltıraş Selim Turan’ın “Tez-Antitez-Sentez” başlıklı sergisi, sanatçının İstanbul Üniversitesi Koleksiyonu’nda yer alan çalışmalarından yola çıkarak, modern Türk sanatının 2. Dünya Savaşı’ndan sonra geçirdiği sürece farklı bir yorum getiriyor.

Selim Turan / Tez-Antitez-Sentez

Selim Turan / Tez-Antitez-Sentez

SİNEMA

Lady Macbeth

30 Haziran

Nikolai Leskov un aynı isimli romanından uyarlanan bu senaryoda 19. yüzyılda yaşayan genç bir kızın gelin olarak orta yaşta bir adama satılması beyaz perdeye taşınıyor. Yönetmenliğini William Oldroyd un üstlendiği yapımın uyarlama senaryosu ise Alice Birch e ait.


Önerilen yazılar