Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Dilek Türkan

3 Mart – Zorlu PSM

Dilek Türkan, Kadın Eli Değmiş Şarkılar konserinde muhteşem kadınların hikayelerini eşsiz yorumu ile paylaşacak. Bu özel projede Türkan, iki sanatçı kadın dostu Demet Evgar ve Selen Öztürk’ü sahnede ağırlayacak. Hayatımıza dokunmuş kadın besteci ve söz yazarlarından sürpriz şarkılara kulak vermek için Zorlu PSM’de yerinizi alın.

Chano Domínguez

4 Mart – Cemal Reşit Rey

Flamenko ile caz CRR sahnesinde buluşuyor. 40 yılı aşan bir müzik kariyerine sahip olan ünlü caz piyanisti Chano Domínguez, Chano Domínguez Flamenco Quartet adlı grubu ile İstanbul’a geliyor. İspanyol cazcı Domínguez dünyanın en iyi müzisyenlerinden bir olarak gösteriliyor. 

Birce Polat Anlatımlı Piyano Resitali Mozart, Mendelssohn, Saygun

4 Mart – Mozarthaus Sanat ve Konser Evi, Ankara

Beş yaşında piyano ile tanışan Birce Polat, Mozarthaus sahnesinde Mozart’ın iki piyano sonatı ile Mendelssohn ve Saygun’un yapıtlarından oluşan programı ilginç bir sohbet eşliğinde seslendirecek.

İdil Biret – Beethoven’ın 250. Doğum Yılı Resitali

5 Mart – Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmir

Dünyaca ünlü piyanist İdil Biret, Beethoven’ın 250. doğum yılı resitali ile Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi sahnesinde İzmirli müzikseverlere unutulmaz bir konser verecek. 

SAHNE SANATLARI

Vahşet Tanrısı

3 Mart – Enka Sanat

Sezonun büyük ilgi gören komedilerinden Vahşet Tanrısı oyunu, usta isimler Güven Kıraç, Binnur Kaya, Levent Ülgen ve Tilbe Saran’ı aynı sahnede buluşturuyor. Oyun günümüz ebeveynlerinin çocukları ve birbirileri ile yaşadığı sorunları sahneye taşıyor. 

Hanım & Efendi

3 Mart – Hikmet Şimşek Sanat Merkezi / 4 Mart – Konak Atatürk Kültür Merkezi, İzmir

Kendimize dışarıdan bakabilmeyi öneren ve ilişkilerimizi gözden geçirirken damakta bir mutlu tat bırakmayı hedefleyen Hanım & Efendi oyununda Bülent Şakrak ve Ceyda Düvenci İzmirli tiyatroseverlerin karşısına çıkacak.

Kaan Sekban Saçmalar

7 Mart – Meb Şura Salonu, Ankara 

Plaza hayatından cast ajanslarına dünyanın en saçma yolculuğuna hazır mısınız? 10 yıl boyunca kurumsal hayatta çalıştıktan sonra yurt dışında oyunculuk eğitimi alıp beyaz yakalı hayata veda eden Kaan Sekban kendine has üslubuyla “saçmalayarak” sizi eğlendirmek için Ankara’ya geliyor. 

SERGİLER

Laleper Aytek – Hayat Başka Yerde

10 Nisan’a kadar – Enka Sanat

Fotoğraf sanatçısı Laleper Aytek’in Hayat Başka Yerde başlıklı fotoğraf sergisi, sanatçının 2016 – 2019 yılları arasında Türkiye, Fransa ve Yunanistan’da farklı şehirler, kıyılar ve adalarda çektiği siyah-beyaz fotoğraflardan oluşuyor. 

Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkârlar

23 Ağustos’a kadar – İstanbul Modern

İstanbul Modern’in yeni sergisi “Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkârlar”da birlikte üretim yapmak üzere buluşan farklı coğrafyalardan 10 sanatçı ve İstanbul’daki zanaatkârların yapıtları bir araya geliyor. Misafir sanatçılar, İstanbul’da ahşap oymadan halı dokumaya, metal sıvamadan yorgancılığa kadar pek çok zanaatın ustasıyla bir araya gelerek üretimlerini gerçekleştirdi. Siz de ortaya çıkan bu üretimleri 23 Ağustos’a kadar İstanbul Modern’de görebilirsiniz. 

SİNEMA

Seberg

Aktris Jean Seberg’i araştırmak için görevlendirilen FBI ajanını takip eden politik gerilimde, Kristen Stewart Seberg’i başarıyla canlandırıyor. Seberg 1960’larda Los Angeles’taki sivil haklar hareketinde yer almış ve Black Panther Partisi’ni desteklemiş biri olarak FBI’ı karşısına almış bir sanatçıydı.


Önerilen yazılar