Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

The Johann Strauss Gala

3 Ocak – Uniq Hall

Büyük besteci Johann Strauss’un 150. doğum yılı şerefine 1975’te kurulan Johann Strauss Orkestrası ve Dansçıları topluluğu, “The Strauss Gala” şovuyla 40 yılı aşkın süredir izleyiciyle buluşuyor ve onlara 19. yüzyıl Viyana’sının zarafet ve romantizmini yaşatmayı amaçlıyor. Soprano Lizzie Holmes’un renklendireceği bu benzersiz müzikal ve teatral deneyimi kaçırmayın. 

The Four Italian Tenors

3 Ocak – Zorlu PSM

Yılın ilk günlerini keyifle karşılamak isterseniz Zorlu PSM sahnesinde iki iddialı ismin bir araya geldiği ve yeni yıla özel repertuvarlarını sunduğu bu konseri kaçırmayın. Klasikleşmiş opera aryalarını ve popüler İtalyan müziğini bir araya getirerek uluslararası bir üne kavuşan vokal dörtlüsü The Four Italian Tenors, dünyanın en köklü sanat kurumlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile birlikte yeni yıla özel unutulmaz bir konsere imza atmaya hazırlanıyor. 

Yeni Yıl Konseri

3 ve 4 Ocak – Zorlu PSM

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin yeni yıl konserinin programında Avusturyalı ünlü besteci Johann Strauss’un, ünlü “Die Fledermaus (Yarasa)” operetinden aryalar ile Johann Strauss, Gioacchino Rossini, Giuseppe Verdi, Charles Gounod, Franz Lehár, Arturo Márquez, Leonard Bernstein’in seçkin bestelerinden aryalar, valsler ve polkalar yer buluyor. Ayrıca 2019’u uğurlayan bu konsere İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu da, Mutlu Bir Yılın Özlemi, Hoş Geldin Yeni Yıl, We Wish You a Merry Christmas ve Jingle Bells şarkılarıyla renk katacak.

Büyük Ev Ablukada

3 Ocak – Jolly Joker, Ankara

Kurulduğu günden bu yana kendine özgü tarzı, müziği ve şarkı sözleriyle büyük ilgi görerek bir fenomene dönüşen Büyük Ev Ablukada, Jolly Joker Ankara’da gerçekleşecek konserinde yine eğlenceli tavırlarıyla, seyirciyle kurdukları güzel iletişimle ve çeşitli sürprizleriyle her zamanki rengarenk, canlı performanslarını sergileyecek. 

SAHNE SANATLARI

Paravanlar

3 Ocak – Kültüral Performing Arts, İstanbul

Tiyatronun asi çocuğu Jean Genet’nin Türkiye’de ilk kez sahnelenen Paravanlar oyunu sizi Kültüral Performing Arts’ta hem karanlık hem rengarenk bir karnavala davet ediyor.

Yedi Kocalı Hürmüz

3, 4 ve 5 Ocak – Haldun Dormen Sahnesi, İzmir 

Güzelliğiyle tüm erkekleri kendine hayran bırakan ve birbirinden habersiz beş kocası olan Hürmüz bir de Hızır Kaptan’la evlenir, üstelik bir gün genç ve yakışıklı bir doktoru görür ve ona da aşık olur. Ardından işler Hürmüz için içinden çıkılamayacak bir hal alır… 

Yeni’den Dokunan Hayatlar

6 Ocak – Tatbikat Sahnesi, Ankara

Şirin Aktemur’un kaleme aldığı Yeniden Dokunan Hayatlar oyununda üç farklı hikaye ve üç gerçek hayat anlatılıyor. Bu üç ayrı hikayenin kahramanı üç kadının en derin acılarına, can kırıklıklarına, hayatla hesaplaşmalarına, haykırışlarına ve umutlarına sahnede tanıklık edeceksiniz.

SERGİLER

Bir Zamanlar Toroslar’da: Sagalasso

28 Mayıs’a kadar – Yapı Kredi Kültür Sanat

Bir Zamanlar Toroslar’da: Sagalassos sergisi Torosların güney yamacında kurulu Sagalassos antik kentini ve Pisidia Bölgesi’nin tarihini ziyaretçileriyle buluşturuyor. Türkiye’de son yıllarda hazırlanan en kapsamlı arkeoloji projesi olan sergideki eserler Burdur Arkeoloji Müzesi’nden getirildi. Akdeniz’in en iyi korunmuş antik kentlerinden biri olan Sagalassos’un büyüsüne Yapı Kredi Kültür Sanat’ta tanıklık edebilirsiniz. 

SİNEMA

Judy

Ünlü oyuncu ve şarkıcı olan Judy Garland’ın hayatına odaklanan Judy, oyuncunun “Oz Büyücüsü”ndeki ikonik Dorothy rolünün 30 yıl sonrasını anlatıyor. Hollywood’a feda edilen bir çocukluğun yansımalarını izleyeceğiniz filmde Judy Garland’ı Renée Zellweger canlandırıyor.


Önerilen yazılar