Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Evgeny Grinko

7 Kasım – MOİ Sahne, İstanbul / 10 Kasım –  Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu, İzmir

Valse adlı şarkısıyla popülaritesini artıran genç piyanist Evgeny Grinko, İstanbullu ve İzmirli müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Müzik hayatına bir punk grubu ile başlayan, ardından 24 yaşında minimalist müziğe duyduğu merakla piyano çalmayı öğrenerek devam eden Moskovalı Grinko bugüne dek yayınladığı albümlerden unutulmaz şarkılarını seslendirecek. Evgeny Grinko, konserlerinde piyano haricinde gitarda ve davulda da hünerlerini gösteriyor.

Sertab Erener

8 Kasın – Congresium, Ankara

Sertab Erener büyüleyici sesiyle ve unutulmaz parçalarıyla Congresium sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor. Kulaklarının pasını silecek bu müzik şölenini kaçırmayın.

Ayşe Sicimoğlu Quartet

9 Kasım – touché, Zorlu PSM

Hiçbir kalıba giremediği düşündüğü için kendi müziğini yaratmaya karar veren Ayşe Sicimoğlu, klasik müziği 80’ler ve 90’ların pop ve rock soundları ile birleştirip arada caz ve Türkçe rock cover’larına yer veriyor. Sicimoğlu farklı retro tınılar taşıyan melodileriyle touché’de!

SAHNE SANATLARI

Dans Trio

5 ve 7 Kasım – Süreyya Operası

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, bale severler için üçlü bir bale olan Dans Trio’yu sahneye koyuyor. Gösteri geçtiğimiz sanat sezonu dünya prömiyeri yapan Bahar, modern bir bale olan Nox ve 20. yüzyılın en önemli bestecilerinden Maurice Ravel’in 1928 yılında bestelediği en son bale müziği olan Bolero eserlerini kapsıyor. 

On Küçük Zenci

7 Kasım – İzmir AKM

Bu sezon prömiyer yapan Agatha Christie’nin ölümsüz eseri On Küçük Zenci’de, Yeşilçam’ın unutulmaz aktörü Ediz Hun’u ilk kez tiyatro sahnesinde izleyeceksiniz. Birbirini tanımayan 10 kişinin bir adada verilecek bir partiye davet edildiği gizemli ve nefes kesici bir hikaye.

Barut Fıçısı

9 Kasım – Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Ankara 

Makedon yazar Dejan Dukovski’nin pek çok Balkan ülkesinde yıllarca oynandıktan sonra Avrupa’nın çeşitli ülkeleri ve Amerika’da da büyük başarı kazanmış, filmi de yapılmış baş yapıtı, bir ‘barut fıçısı’na dönmüş şehri ve insanlarını anlatıyor. Birbirine bir biçimde bağlı on bir farklı hikayeden oluşan Barut Fıçısı, Ankara Komedi Festivali kapsamında tiyatro severlerle buluşacak.

SERGİLER

Andy Warhol Sergisi

29 Mart’a kadar – UNIQ Expo

Pop Art sanatının öncüsü Andy Warhol ile yine bu akımın en önemli isimleri arasında olan Keith Haring, Roy Lichtenstein, James Rosenquist, Begüm Alkoçlar küratörlüğündeki Andy Warhol sergisinde buluşuyor. Sergide, sanatçının ikonik Marilyn Monroe, Campbell Soup ve Flowers gibi ünlü eserlerinin de dahil olduğu 90 adet orijinal eserini görebilir, çeşitli atölye çalışmaları ve sanat sohbetleriyle interaktif bir deneyim yaşayabilirsiniz.

SİNEMA

Pavarotti

Dünya çapında bir efsane olan opera sanatçısı Pavarotti‘nin hayatını beyaz perdeye taşıyan isim Oscar’lı yönetmen Ron Howard. Film, 1990 İtalya Dünya Kupası’nın resmi şarkısı haline gelen Nessun Dorma’nın ardından daha geniş kitlelerce kabul gören opera sanatının dünya üzerindeki en önemli ismi Pavarotti’nin hikayesini ve müzikal kimliğinin ötesindeki Luciano’yu sunuyor.


Önerilen yazılar