Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Zuhal Olcay

8 Ağustos – Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu / 10 Ağustos – Off Gümüşlük

Güçlü ses ve yorumuyla dinleyenlerini büyüleyen Zuhal Olcay bu hafta İzmir ve Bodrum sahnelerine konuk oluyor. Geçen yıl yayınladığı Başucu Şarkıları 3 adlı albümünde, klasikleşmiş dokuz şarkısını yeniden yorumlamış ve büyük beğeni toplamıştı. Rüya gibi bir akşam yaşamaya hazır olun.

zuhal-olcay

Sıla

9 Ağustos – Altınoluk Amfi Tiyatro / 10 Ağustos – Ayvalık Amfi Tiyatro

Şarkılarına yazdığı sözlerle iz bırakan Sıla, Ayvalık Amfi Tiyatro’da dinleyicileriyle buluşuyor. Ege’nin keyifli bir yaz akşamını daha da keyifli hale getirecek bu müzik ziyafetini kaçırmayın. 

Sıla

Hadise

10 Ağustos – Harbiye Açıkhava Tiyatrosu

Farklı tarzıyla Türk Pop müziğinde yıldızı parlayan Hadise, renkli sahne şovu ve hareketli parçalarıyla İstanbul yaz akşamlarının vazgeçilmez konser mekanı Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda müzikseverleri coşturacak.

hadise

FESTİVAL 

Electronica Festival 2019

12 – 13 Ağustos – Fun Beach Çeşme

Türkiye’nin ilk ve öncü elektronik müzik festivali olan Electronica Festival, 2004’te başlayan macerasını sürdürüyor. İlk ayağı İstanbul’da Temmuz ayında gerçekleşen bu büyük buluşma bu kez Çeşme tatilcilerini 2 günboyunca ünlü DJ’lerle dans ettirmek üzere Fun Beach’e geliyor. 

electronica fest

SAHNE SANATLARI

İkinci Bahar

6 Ağustos – Bostanlı Suat Taşer Ti̇yatrosu

Tiyatronun duayenlerinden Cihat Tamer 56. sanat yılını İkinci Bahar adlı oyun ile kutluyor. Oyun hayallerini çok çalışmak, çok para kazanmak üzerine kuran genç kuşak ile solmuş çiçeklerin kendine özgü kokuları olduğunu geç de olsa fark etmiş olan diğer kuşağın çatışmasını eğlenceli bir dille anlatıyor. 

ikinci-bahar

Sanat Yemekte Yenir Mi

8 Ağustos – ENKA Açıkhava

ENKA Açıkhava yaz aylarında tiyatrodan uzak kalmak istemeyenleri ağırlıyor. 8 Ağustos gecesi sahnelenecek “Sanat Yemekte Yenir Mi?” oyunu Semiha Berksoy Opera Vakfı’nın muhteşem bir aile komedisi. 30. evlilik yıldönümlerini kutlayacak olan bir çiftin başından geçenleri anlatan oyunu izlerken eğlenceli dakikalar geçireceksiniz.

sanat yemekte yenir mi

SERGİLER

Aslına Sadık Kalınmıştır

18 Ağustos’a kadar – SALT Beyoğlu 

SALT Beyoğlu, Tansa Mermerci Ekşioğlu ve Ayşe Umur’un Aslına Sadık Kalınmıştır adlı sergisine 18 Ağustos’a kadar ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Sergi, zamanla değişen bireylere ve nesnelerin iç içe geçen hayat hikayelerine bakıyor. Bu tema etrafında seçilmiş on beş eseri görmek için elinizi çabuk tutun. 

aslina sadik kalinmistir

SİNEMA

La La Land

11 Ağustos – Park Feriye

Yaz demek açık hava konserleri, tiyatroları ve elbette sinemaları demek! Yenilenen yüzüyle Park Feriye de açık havada film keyfi yapabileceğiniz yerlerden biri. Boğaz’ın tam kıyısında, 2016’nın en iyi filmlerinden biri olan La La Land’i izleme ayrıcalığını kaçırmayın.  


Önerilen yazılar