Hayalleri Süsleyen Kış Manzaraları

Bembeyaz kar örtüsünün altında bir kış masalından çıkmış gibi görünen yerler…

Seyahat etmek, yeni yerler ve yeni kültürler tanımak muhteşem bir duygu. Ancak bu yıl planladığımız seyahatlere pandemi dolayısıyla ne yazık ki çıkamadık. Bu durum bizi hayal kurmaktan alıkoymamalı, çünkü dünyada gezilecek görülecek sayısız güzellik hala bizi bekliyor. Biz de, pandemi bittiğinde gelecek kış ziyaret edebileceğiniz, bembeyaz karların altında masalsı bir görüntüye bürünen yerleri sizin için derledik.

Üstelik pandeminin ardından hayallerini kurduğunuz seyahatlere çıkmak artık size bir adım daha yakın olacak. Tabii eğer Miles&Smiles QNB First kredi kartı sahibi bir QNB First* müşterisiyseniz! E-ticaret alışverişlerinizin, restoran harcamalarınızın %40’ı, market, akaryakıt, giyim gibi harcamalarınızın %10’u size Mil olarak geri dönüyor. Üstelik seyahatinizi planlarken yapacağınız otel gibi harcamaların ve yurt dışında yapacağınız alışverişlerin %40’ı bir sonraki seyahatiniz için Mil hesabınızda birikiyor.

Eğer QNB First Plus* müşterisiyseniz bu oranlara ek olarak %25, Private Banking* müşterisiyseniz ek %50 daha fazla Mil kazanacaksınız.

Haydi Milleriniz hızla birikirken biz de dünyanın dört bir yanından, en güzel kış manzaralarını sunan yerlerde bembeyaz bir yolculuğa çıkalım…

Talinn

Estonya’nın başkenti Talinn, Baltık Denizi’nin kıyısında minik bir mücevher gibi. Özellikle de Ortaçağ’dan kalma eski şehir merkezi kışın kar yağdığında apayrı bir güzelliğe bürünüyor. Yüzyıllardır ayakta duran binaların çatılarını kaplayan kar örtüsü ve arnavut kaldırımı sokakları kartpostallara yakışır bir hal alıyor. Gelecek kış yolunuz Talinn’e düşerse açık hava buz pistinde paten yapmak ve ardından keyifli bir kafede oturup içeceğinizi yudumlamak içinizi ısıtacak.

Neuschwanstein Şatosu

Neuschwanstein Şatosu size bir yerden tanıdık gelebilir. Çünkü burası masallardan çıkmışa benzeyen görüntüsüyle Walt Disney’in logosuna ilham vermiş. Şato, 19. yüzyılda, on sekiz yaşında tahta geçen Kral II.Ludwig tarafından yaptırıldı. İçi Versailles ile yarışacak denli şatafatlıyken, ormana, göle ve dağlara hakim konumu, karla birlikte daha da muhteşem bir görünüm kazanıyor. Gelecek kış Bavyera’dan başlayıp Füssen’de son bulan ‘Romantik Yol’u deneyimlemek isterseniz bu görülmeye değer şatoyu ziyaret etmeyi unutmayın!

Bled Gölü

Slovenya’nın Bled kasabası, Alpler’in arasına gizlenmiş bir buzul gölüne ev sahipliği yapıyor. Gölün ortasında minicik bir ada, bu adada ise 17. yüzyılda inşa edilmiş bir kilise bulunuyor. Özellikle yukarıdan bakıldığında büyüleyiciliğin doruklarına çıkan bu eşsiz manzara, doğa ve insanoğlunun ortak çalışması adeta… Bled Gölü’nün kıyısından kiliseyi ve adayı doyasıya izledikten sonra, kayıklarla adaya yolculuk edebilir ve bu kez de adadan Bled’i, Bled Kalesi’ni ve Alpler’in karla kaplı yamaçlarını seyredebilirsiniz.

Kyoto

Genellikle bahar aylarında açan pembe kiraz çiçekleriyle görmeye alışık olduğumuz Japonya aslında kışın beyaz örtüsünün altındayken de muhteşem. Kyoto şehrinin eşsiz zarafete sahip

tapınakları arasında, altın renkli Kinkakuji Tapınağı görülmesi gerekenler arasında başı çekiyor. Gölün durgun sularına yansıyan yapının beyaz kar taneleriyle kaplı görüntüsü size soğuğu tamamen unutturacak.

Yosemite Milli Parkı

Yosemite Milli Parkı, ağaç yapraklarından gökyüzündeki bulutlara kadar mevsimlerin döngüsünü her renk tonuyla yansıtan bir yer. Kar yağışının bol olduğu kış aylarında daha da vahşi bir güzelliğe bürünen Yosemite Milli Parkı’nda kayak yaparak karın tadını sportif bir şekilde çıkarabilir ya da parkın içinde bulunan kulübelerde konaklayarak bitkilerin ve hayvanların kış yaşamına tanık olabilirsiniz.

Godafoss Şelalesi

İzlanda kış seyahati dendiğinde akla ilk gelen destinasyonlardan biri. Çünkü gökyüzündeki muhteşem görsel şölen olan Kuzey Işıkları’nın peşine düşenlerin seyahat listelerinde başı çekiyor. Elbette İzlanda’nın yeryüzündeki doğal mucizeleri de bir o kadar büyüleyici. İzlanda’da görebileceğiniz birçok şelale bulunuyor. Ancak adı ‘Tanrıların Şelalesi’ anlamına gelen Godafoss Şelalesi, kış aylarında büründüğü sihirli görüntüsüyle diğerlerinin arasından sıyrılıyor.

Siz de QNB First dünyasına katılarak ayrıcalıklı oranlarla Mil kazanmak için başvuru formunu doldurun ve ayrıcalıklı hizmetlerin tadını çıkarın!

* QNB First üyesi olabilmeniz için birikiminizin 150.000 TL ve üzerinde olması, QNB First Plus üyesi olabilmeniz için birikiminizin 450.000 TL ve üzerinde olması ve Private Banking üyesi olabilmeniz için birikiminizin 1.500.000 TL ve üzerinde olması yeterlidir. Bankamızdaki birikimlerinize Enpara.com’daki birikimleriniz dahil değildir. Güncel birikiminiz 150,000 TL ve üzeri olmadığı takdirde yurt dışı, e-ticaret, seyahat, eğlence ve market harcamalarınızdan %7; akaryakıt, giyim ve sağlık harcamalarınızdan %5, diğer Mil kazanımı olan harcamalarınızdan %3 oranında Mil kazanırsınız.


Önerilen yazılar