MAKALE

Hayatın En Kaçırılmaz Anlarında

Hayatın En Kaçırılmaz Anlarında

Ray-Ban klasikleri, video ve fotoğraf çekebilen akıllı gözlüklere dönüştü!

Artık sosyal medyada paylaşma amaçlı fotoğraf, video çekmek yediden yetmişe hepimizin bir alışkanlığı haline geldi. Peki bunu güneş gözlüğünüzle yapmaya ne dersiniz? Ray-Ban ve Meta işbirliğinden doğan Ray-Ban Stories serisi ile bunu son derece havalı bir şekilde yapmak artık mümkün.

Çerçevenin köşesindeki minik bir butonla aktive olan akıllı gözlüklerle hayatın kaçırmak istemediğiniz, heyecanlı anlarını telefonunuza ulaşmanıza gerek kalmadan kayda alabilirsiniz. Üstelik bu gözlükler çerçevenin ön kısmındaki 5MP’lik çift kamerayı yok sayarsak Wayfarer, Round ve Meteor gibi Ray-Ban’in ikonik modellerinin aynısı.

Gözlüklerde ayrıca hareket halindeyken bağlı kalabilmeniz için üç mikrofonlu dahili ses sistemi ve Bluetooth teknolojisi bulunuyor. Böylece gözlüğünüzü telefona bağlayıp arama yapabilir, favori sanatçınızı ya da podcast’inizi dinleyebilirsiniz. Ayrıca gözlüğünüzü sesle kontrol ederek Facebook Messenger’a bağlanma gibi seçenekleriniz de var.

Bu fütüristik gözlükler gizliliğe de önem veriyor. Bu nedenle biri kayda başlamaya karar verdiğinde kameranın üstünde minik bir LED ışık yanıyor ve ardından deklanşör sesi duyuluyor. Böylece en spontane anlarda bile fotoğrafı çekilen kişinin poz verebilme şansı da oluyor. Ayrıca bu LED ışık hangi modun aktif olduğuna ve pil durumuna göre renk de değiştirebiliyor. Altı saatlik pil ömrü olduğu belirtilen gözlükler özel tasarımlı bir şarj kutusuyla geliyor. Konserlerde, açık havada ya da karanlıkta kullanılabilmesi için Stories gözlüklerinde her duruma uygun ışık ayarları da yer alıyor.


Önerilen yazılar