Hollywood’da Bir Akşam…

Sinemanın altın çağının büyüleyici estetiği, Gucci’nin Hollywood Bulvarı’ndaki podyumunda yeniden hayat buldu.

“Hollywood bir Antik Yunan tapınağı, buradaki aktörler ve aktrisler de hem tanrısal bir üstünlüğe hem de ölümlü bir varoluşa aynı anda sahip olabilme gücünü ellerinde tutan hibrit varlıklar”. 2022 bahar koleksiyonunu muhteşem bir defile ile sunan Alessandro Michele, Hollywood ve yıldızları hakkındaki düşüncelerini böyle anlatıyor. Michele’nin eski Hollywood’a hissettiği bu büyük tutkunun en büyük kaynağı, bir film prodüksiyon şirketinde çalışan annesi ve ondan dinlediği hikayeler… Hatta defileden önce gerçekleştirdiği basın toplantısında, hayalindeki ilk mesleğin kostüm tasarımcılığı olduğunu da belirtti modacı.

İki sezonu zorunlu olarak sanal defilelerle geçiren Gucci, sonunda gerçek defilelere geri döndüğünde bunu düzenlemek için koleksiyonun zamansız ruhuna birebir uyan Los Angeles’ı seçmiş. Defilenin fonunda ise ikonik Chinese Theater Binası ve Hollywood Bulvarı’nın ta kendisi bulunuyor ve Michele’nin vermek istediği etkiyi adeta ikiyle çarpıyor.

Defilenin podyumunda Macaulay Culkin, Jodie Turner-Smith, Jared Leto gibi isimler yürürken seyirci koltuklarında ise, 1996’da giydiği Tom Ford tasarımı kırmızı kadife takım elbisesinin yenilenmiş bir versiyonunu giyen Gwyneth Paltrow gibi yıldızlar bulunuyordu.

115 look’tan oluşan Love Parade koleksiyonu, Michele’nin çocukluk ikonlarına atıfta bulunan tasarım detaylarıyla doluydu. Defilede, Marilyn’in siyah saten eldivenlerinin yerine geçen lateks eldivenler ve Erkekler Sarışınları Sever filminde giydiği altın renkli gece elbisesini andıran bir elbise; Sissy Spacek’in canlandırdığı Carrie’nin okul balosunda giydiği pembe slip elbisesi ve tacını hatırlatan bir tasarım; Marlene Dietrich’in giyerek modada çığır açtığı takım elbisenin pembe satenden bir versiyonu, sinemanın altın dönemine saygı duruşunda bulunanlar arasındaydı. Defilenin klasik zamansızlığı, parlak renkli örgü çoraplar, kocaman kovboy şapkaları ve koşu ayakkabıları gibi modern detaylarla günümüze uyarlanmıştı.

Alessandro Michele’nin Love Parade’indeki çoğu tasarımı bundan on yıllar önce Jean Harlow ya da Ginger Rogers gibi Hollywood yıldızlarının üzerinde görmenin tuhaf karşılanmayacağı gibi, modern dokunuşlu bu klasik koleksiyonu önümüzdeki aylarda kırmızı halıda bol bol göreceğimizden de eminiz.


Önerilen yazılar