MAKALE

Hublot ve Depeche Mode’un Anlamlı İşbirliği

Hublot ve Depeche Mode’un Anlamlı İşbirliği

Hublot’nun Depeche Mode’la birlikte tasarladığı sınırlı sayıdaki saat modelleri sayesinde 50 binden fazla kişi temiz suya ulaştı.

Sizin de bildiğiniz gibi su, yaşamın temel kaynağını oluşturuyor. Peki ya hayatımızın temel kaynağı olan suya ulaşımımız bu kadar kolay olmasaydı ne olurdu hiç düşündünüz m? Aslında bugün bile, dünyada yaklaşık 663 milyon insan henüz temiz suya ulaşamıyor. Bu da her 10 insandan 1’i demek oluyor. Hublot ve efsanevi müzik grubu Depeche Mode üçüncü kez güçlerini birleştirerek, gelişmekte olan ve temiz suya ulaşamayan ülkelere içme suyu getiren Charity: Water kuruluşu için 1.7 milyon dolar topladı. Bu iş birliği sayesinde toplanan fon 50 binden fazla kişiye temiz su getirecek.

2006 yılında New York’da kurulan Charity: Water’ın 26 ülkede geliştirdiği 19 bini aşkın projesi sayesinde bugüne kadar 8.2 milyondan fazla kişiye temiz su ulaştı. Üçüncü kez iş birliği yapan İsviçreli saat markası Hublot ve efsanevi grup Depeche Mode, 2017 yılından bu yana, toplam parayı 1.7 milyon dolara kadar çıkardı. Haziran başında, New York’taki Barclays Center’da gerçekleşen Depeche Mode konserinde Hublot CEO’su Ricardo Guadalupe ve grubun üyeleri Charity: Water’a çeki resmi olarak sundu.

Toplam para iki farklı modelden elde edilen gelirle iki yılda toplandı. İlki 2017 yılında 250 adetle limitli üretilen model, ikincisi ise 2018 yılında üretilen ve grubun 55 plağının görüntüsünü kadranında taşıyan yani 55 farklı kadranlı Big Bang Unico Depeche Mode The Singles Limited Edition koleksiyonu oldu.

Her saatin arka kısmında söz konusu single’ın kapağının tamamıyla birlikte Charity: Water logosu da bulunuyor. Bu iki motif, ünlü, otomatik UNICO mekanizmaya açılan safir camın üzerine işlenmiş olarak karışımıza çıkıyor.

Big Bang Depeche Mode “The Singles” koleksiyonunu daha da ayrıcalıklı kılan diğer bir detay ise, her bir saate eşlik eden Roland JP-08 sentezleyici. Depeche Mode’un yıllar boyunca kullandığı efsanevi Roland Jupiter 8 sentezleyicinin seslerini yeniden yaratan ve bu modele bir övgü niteliğinde olan Roland Boutique serisinden sınırlı üretilmiş bir sentezleme modülü. Efsanevi bavul imalatçısı RIMOWA ise, bu eşsiz koleksiyonu sergilemek için anodize siyah alüminyumdan kabin boyu bir Topas Stealth bavul yarattı. Özel üretim şık kasa, benzersiz saat, sentezleyici, modelin esin kaynağı olan vinil plak ve müzik grubu tarafından imzalanmış özgünlük sertifikasından oluşan paketi içerisinde barındırıyor. Ve böylece rock yıldızı seti tamamlanmış oluyor!

Kendi alanlarında dünyanın önde gelen isimleri arasında yer alan Hublot ve Depeche Mode güçlerini birleştirerek başarılarını bir kez daha böylelikle ortaya koyuyor.


Önerilen yazılar