MAKALE

İçinizi Isıtacak Sonbahar Dekorasyon Önerileri

İçinizi Isıtacak Sonbahar Dekorasyon Önerileri

Kışın sıcak renkleriyle evinizi sonbahara hazırlamanın ve kendinize soğuk havalara uygun samimi bir ortam yaratmanın vakti çoktan geldi…

Yağmurlu günler ve sonbahar hüznü geri döndüğüne göre, evinizi de mevsimin sarılı, kahverengili tonlarına göre adapte etme vakti gelmiş demektir. Şimdi yazın topladığınız deniz kabuklarını bir kenara ayırın ve soğuk havalar iyiden iyiye kendini hissettirmeden önce, evinizde samimi ve sıcak bir hava yakalamak için kolları sıvayın. Merak etmeyin, evinizi sonbahara hazırlamak için yapmanız gerekenler hiç de zor değil.

Sonbahar Renklerine Yer Açın

Tabii ki sonbahar geldi diye evinizin dekorasyonunda büyük değişiklikler yapmanız gerekmiyor. Bahsettiğimiz şey sadece küçük dokunuşlar. Turuncu, koyu gri, kahverengi, sarı ve kırmızı gibi mevsime özgü renklere daha fazla yer verebilirsiniz. Sırf yastık kılıflarınızda bu renkleri kullanarak ve farklı köşelere renkli battaniyeler atarak bile evinizde çok saha sıcak bir hava yaratabilirsiniz.

Sonbahar Renkleri

Sonbahar Renkleri

 

Çiçeklerin Yerini Kuru Yapraklar Alsın

Kasımpatı, kuru dallar ve yapraklar gibi mevsime uygun bitkilerle dekoratif tasarımlar yapabilirsiniz. İşte size minik bir tüyo: Topladığınız kuru ve taze çiçekleri, kozalakları ve kurumuş dalları biraz da yeşillik ekleyerek, bir kasede ya da vazoda toplayın. Sonra da bu kaseyi veya vazoyu yemek masanızın ya da şöminenizin üstüne yerleştirin. Aynı malzemelerle çelenk şeklinde son derece dekoratif bir kapı süsü de yapabilirsiniz.

Kuru Yapraklar

Kuru Yapraklar

Kuru Yapraklar

Kuru Yapraklar

 

Kendinize Bir Köşe Yaratın

Şimdiye kadar yapmadıysanız, kış aylarında özellikle de pazar günleri gazetenizle ve kahvenizle kurulabileceğiniz keyifli bir köşe yaratmak için kolları sıvayın. Şık bir okuma lambası, ayaklarınızı uzatacağınız rahat bir koltuk ve sıcacık renkleriyle içinizi ısıtacak bir battaniye bunun için yeterli olacaktır.

Okuma Köşesi

Okuma Köşesi

Okuma Köşesi

Okuma Köşesi

 

Soğuk Havaların Olmazsa Olmazı: Mumlar

Soğuk kış geceleri için evinizde bir şömineniz olmayabilir. Peki mumlar ne güne duruyor? Yaşam alanlarınızı yumuşak mum ışıklarıyla aydınlatarak çok daha romantik ve sıcak bir ortam oluşturabilir; tahta mumluklar ve yine şık fenerlerle dekorasyonu dilediğiniz gibi çeşitlendirebilirsiniz.

Mumlar

Mumlar

Mumlar

Mumlar

Mumlar

Mumlar


Önerilen yazılar