İkonik Kolyeye Yeni Yorum

Sıra dışı bir yüksek mücevher koleksiyonu, efsane oyuncu Maria Felix’in timsah biçimindeki, tarihe geçen Cartier kolyesine şapka çıkarıyor.

Meksikalı ünlü oyuncu Maria Felix’in sürüngenlere karşı olan sevgisi ve Cartier hayranlığı, 1975 yılında tarihe geçen bir kolyenin doğmasına neden oldu. Biri zümrüt diğeri sarı pırlantalarla bezeli iki timsah figürünün zarifçe boynunda birleştiği bu kolyenin tamamlanması tam 1875 saati almıştı.

 

Cartier’nin vahşi hayvan figürlü mücevher tasarımları markanın en çok iz bırakan temalarından biri. Yüksek mücevher ustası bu geleneğin izinden giderek ilhamını Felix’in ikonik kolyesinden alan ve toplam dört parçadan oluşan sıra dışı yeni bir yüksek mücevher koleksiyonu tasarladı.

Koleksiyonun ana figürü olan timsah, güçlü bedeni, hareket etmeye hazır bacakları ve zümrüt bakışlarıyla çarpıcı biçimde gerçekçi görünüyor. Timsahın kuyruğuna doğru inen parçalar, boyun, bilek, parmak ya da kulakta kullanılabiliyor. Timsahın bacakları ise takan kişinin boynunda konforlu hissettirecek şekilde tasarlanmış.

Cartier mücevher ustaları, bu kolyeyi tasarlarken 14 eşsiz Kolombiya zümrütünü buluşturarak benzersiz işçiliklerini yansıtan bu dinamik ve canlı bu figürü yaratmış. Üzerindeki 14 kabaşon kesim Kolombiya zümrütünün toplam 46.45 karat büyüklüğe sahip olduğu bu çok özel parça, böylelikle kalite, renk ve şekil açısından mükemmel bir uyum sergiliyor. Dört parçalık bu eşsiz koleksiyon, Cartier’nin natürel tarzına sadık kalırken aynı zamanda markanın imzası olan vahşi hayvanları temel alıyor.

Cartier’nin Maria Felix için tasarladığı efsane kolye, Cartier Koleksiyonu’nda sergileniyor, bu kolyeye şapka çıkaran yeni koleksiyon ise yüksek mücevhercilik geleneğini baş döndürücü bir ustalık ve stille ölümsüzleştiriyor.


Önerilen yazılar