İkonik Sneaker’a Dior Yorumu

İki farklı dünyanın buluşmasından, yani Jordan Brand ile Dior’un ilk iş birliğinden doğan Air Jordan modeli, yüksek moda ile yüksek performansı birleştiriyor.

Bundan tam 35 yıl önce, yani, 1985 yılında NBA’in en parlak yıldızlarından Michael Jordan için tasarlanan Air Jordan 1 günümüzde modern bir klasik haline geldi. Bu yıl, tartışmasız ikonik bir silüete sahip olan spor ayakkabının yaratılışının 35. yıldönümü. Bu yıl aynı zamanda, Dior’un ABD’de düzenlediği ilk defilesi olan Sonbahar 2020 Dior Men defilesinde, Dior ile Jordan Brand’in iş birliğinden doğan Air Jordan 1 High OG modelinin de podyuma çıktığı yıl.

Kendi alanlarında uzman olan iki markanın güçlerini birleştirdiği bu ayakkabı, Dior’la özdeşleşen zamansız bir stile ve Jordan Brand’in yenilikçi DNA’sına sahip. Amerikan ve Fransız kültürlerinin buluştuğu bu model, üst düzey lüks standartlarında İtalya’da üretilecek. Dior’un deri aksesuarlardaki uzmanlığının altını çizen bir deri materayelden üretilen ve Dior’un kurulduğu 1947 yılından beri Dior Grisi olarak bilinen renk tonuna sahip ayakkabıda Nike’ın logosu da Dior’un ‘Oblique’ deseniyle doldurulmuş.

Farklı dünyaları, farklı fikirleri birbiriyle karıştırmayı sevdiğini söyleyen Dior Homme’un Artistik Direktörü Kim Jones, ikonik spor markası ile yaptıkları bu ilk iş birliği için “heyecan verici ve gerçekten yepyeni” yorumunu yaptı.

 

Air Jordan 1 High OG modelinin Miami’deki defilede tanıtılmasının ardından iki marka bu işbirliklerini daha da genişletip bir kapsül koleksiyona imza attıklarını da duyurdu. Denizci mavisinden beyaza uzanan huzur veren renk tonlarına sahip olan bu kapsül koleksiyonda, yünlü kumaştan dikilmiş minimal takım elbiseler, blazer ve bomber ceketler, polo tişörtler gibi bir dizi tasarım ile çanta, cüzdan, şapka, kolye ve kravat gibi aksesuarlar bulunacak.

Koleksiyonun en dikkat çeken parçalarından biri de Air Jordan 1 High OG Dior’un bileksiz tasarlanan versiyonu.

Kapsül koleksiyonun tamamı seçkin Dior mağazalarında ve pop-up butiklerde Nisan ayından itibaren satışa sunulacak.


Önerilen yazılar