İlham Perisine Aşk Mektupları

İşte karşınızda Emma Summerton imzalı 2023 Pirelli takviminin kamera arkası görüntüleri!

Her yıl heyecanla beklenen Pirelli takviminin 49. edisyonundan ilk görüntüler geldi. Bu yıl Kasım ayında piyasaya sürülecek takvimde Emma Summerton’un imzası var. “İlham Perisine Aşk Mektupları” (“Love Letters to the Muse”) başlıklı takvimin konsepti, Sutterton’a hayatı boyunca esin kaynağı olan hayali ve gerçek ilham perilerine odaklanıyor.

Fotoğrafçı takvim için yaptığı çekimlerde annesinden şarkıcılara, oyunculardan sanatçılara, yazarlardan aktivistlere, ressamlardan daha birçoklarına kadar, kendisine ilham veren tüm kadınlara bir saygı duruşunda bulunmuş. Fikirlerinin çoğunu da hem gerçek hem hayali bu kadınlardan almış.

“Fotoğrafçılık yolculuğumun başından itibaren daima fotoğrafımdaki kadının kim olduğunu sorguladım. Nereden geliyor? Nereye gitmek istiyor? Kimi seviyor? Nasıl seviyor? Neler ona güç veriyor? Kendini dünyada nasıl hayal ediyor? Nasıl hayal ettiği o kişi haline geliyor? Bu soruları önce kendime soruyorum, sonra onları anlatmaya çalıştığım hikayeye ya da uyandırmak istediğim duyguya yansıtıyorum. Amacım, daha açık fikirli olması ve benimle birlikte hayal kurması için izleyene ilham vermek,” diyen Avustralyalı fotoğrafçı takvimin çekimlerini New York’ta ve Londra’da gerçekleştirdi.

Cara Delevingne, Bella Hadid, Karlie Kloss, Emily Ratajkowski gibi dünyanın en tanınmış modellerinden bazılarının canlandırdığı ilham perileri arasında Kraliçe, Düş Kapanı, Bilge, Teknoloji Uzmanı ve Atlet gibi çok farklı karakterler yer alıyor.

Sutterton’u kamerasıyla çalışırken görüntüleyen isim ise Alessandro Scotti tarafından oldu. Kamera arkası fotoğrafları sayesinde bu yıl sonbaharda bizi nasıl bir takvimin beklediği hakkında ipuçlarımız olurken Pirelli Başkan Yardımcısı ve CEO’su Marco Tronchetti Provera, 2023 Pirelli Takvimi ve Emma Summerton hakkında “Emma Summerton’ın çalışmaları dikkatimi çekti çünkü fotoğrafları renk ve hayal gücü açısından çok zengin, düşsel ve sihirli bir dünyayı temsil ediyor. ‘Gerçek’ ile ‘gerçek olmayanın’ her zamankinden daha iç içe geçtiği bir dönemde yaşadığımız için bu anı yorumlayacak ve Pirelli Takviminin mirasına büyük katkı sağlayacak mükemmel bir sanatçı bulduk,” şeklinde bir açıklama yaptı.


Önerilen yazılar