MAKALE

Büyükyalı’da Her Gününüz Tatilde Gibi Geçsin...

Büyükyalı’da Her Gününüz Tatilde Gibi Geçsin!

Size yılın her günü tatildeymişsiniz hissini yaşatacak bir evde oturma şansınız var, hem de İstanbul’un kalbinde!

Muhteşem bir deniz manzarasına uyanmak, sonsuzluk havuzunda kulaç atmak, açık hava sinemasında en güzel filmleri izlemek, yemyeşil bahçelerde gezip seçkin restoranların lezzetlerinin tadına varmak… Rüya gibi bir tatile benziyor değil mi? Bunların hepsi dünya standartlarında “yeni şehircilik” anlayışıyla kurulan Büyükyalı’da yaşamın bir parçası… Üstelik İstanbul’un en eski semtlerinden birinde,  Tarihi Yarımada ve Marmara Denizi’ne hakim bir konumda!

Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat ortaklığı, Emlak Konut güvencesiyle hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul, Kazlıçeşme sahil yolunda bulunuyor. Böylece tarihin ilham veren büyüsü içinde, her kattan, hatta bahçelerden bile deniz gören Büyükyalı’da camı açtığınız an içeri iyot kokusu doluyor.

200 yıllık tarihin izinde, kültürel mirasa saygılı ve İstanbul’un dokusuna uyumlu bir proje olan Büyükyalı, geleneksel mimariyle çağdaş çizgilerin sentezlendiği yenilikçi bir ruha sahip… Büyükyalı’nın en önemli özelliklerinden biri 1850’li yıllarda askeriyenin tank bakımı için kurulan ve 100 yıldır kamu kullanımına kapalı olan alanların uluslararası düzeyde restorasyon çalışmaları yapılarak yeniden yaşama kazandırılması.

Tank Bakım Atölyesi’nin restorasyonu ile Kültür-Sanat merkezi olarak tasarlanan alan;

Tank Bakım Atölyesinin içinde, Kültür-Sanat merkezinin sanat galerisi olarak planlanan alan;

Büyükyalı’da yaşam sadece dairelerin içinde sürmüyor elbette. Nefes aldıran ferah meydanları, yemyeşil bahçeleri ve parkları, seçkin restoranları, artizan kafeleri, lezzet deneyimi sunan butikleriyle, Büyükyalı şehre yeni bir hava getiriyor. Açık hava sinemasından, sonsuzluk havuzuna Büyükyalı’da kendinizi her gün tatilde gibi hissedeceksiniz.

Kültür, sanat, lezzet ve yaşam merkezi olarak Büyükyalı’da yerini alan Fişekhane, şehrin en çok ses getiren etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca dünya mutfaklarından lezzet deneyimleri sunuyor ve yıl boyu süren kültür sanat çalışmalarıyla İstanbul’un entelektüel zenginliğine katkıda bulunuyor.


Açık alanları, geniş bahçeleri, ferah balkon ve teraslarıyla her güne deniz kokusuyla başlama ayrıcalığı sunan Büyükyalı’da, şehrin içinde doğanın tüm renkleriyle “iyi yaşam” sürme şansı şimdi 36 ay 0 vade farkı ayrıcalığıyla sizlerle!

Büyükyalı’yı hemen keşfetmek için tıklayın.


Önerilen yazılar