MAKALE

İstanbul’un Lezzetleri Kanyon’da

İstanbul’un Lezzetleri Kanyon’da

Şehrin ilk farklı mimari yapıya sahip alışveriş ve yaşam merkezi Kanyon, 10’uncu yaşını lezzetli yemeklerle kutluyor.

Ülkemizin leziz yemekleri saymakla bitmez. İçli köftesinden simidine, turşusundan midye dolmasına ağız sulandıran lezzetler, bu kez Kanyon’da iştah açacak.

Kanyon_Lezzet Festivali_2_840x550

2006’da kurulan ödüllü mimarisi, dünyanın önde gelen markaları ve kültürel etkinliklere yaptığı ev sahipliğiyle Kanyon, İstanbul’un önde gelen alışveriş merkezlerinden. Kanyon’un 10’uncu yılı ise 27, 28, 29 Mayıs tarihlerinde “İstanbul Lezzetleri Kanyon Sokaklarında” festivaliyle kutlanacak.

Peki bu yemek severleri heyecanlandıran festivalde hangi tatlar damakları şenlendirecek? Eminönü’nün meşhur mısırcısı; Karaköy’ün balık dürümü; Saray Muhallebicisi’nin tavuklu pilavı, yoğurdu ve manda dondurması; Tarihi Karaköy Midyecisi’nin midye dolması ve macunu; Türk filmlerine konu olmuş Asri Turşu’nun turşuları İstanbullular’ı bekleyen lezzetlerden sadece birkaçı… Ayrıca simitten içli köfteye; balık ekmekten ciğere; fındıktan çiğ köfteye; halka şekerden pamuk şekere; kos helvadan horoz şekere; Türk halkının vazgeçilmezi ince belli bardakta sunulan çaydan, Macrocenter’ın soğuk meşrubatlarına kadar daha pek çok farklı tat, Kanyon misafirlerini bekliyor.

sokak lezzetleri_840x550

Ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinlik, 12.00-20.00 saatleri arasında Kanyon’da gerçekleşecek. Ayrıca İdil Tatari’nin yaptığı un kurabiyeleri TOG yararına satışa sunulacak.

 


Önerilen yazılar