MAKALE

İstanbul’un Tadı Bu Mekanlarda Çıkar

İstanbul’un Tadı Bu Mekanlarda Çıkar

Boğaz manzarası eşliğinde uzun uzun keyfini sürebileceğiniz bir Pazar brunch’ı ve Nişantaşı’nın kaseler dolusu sağlıklı lezzetleri bu haftaki Cafe Gurme yazımızda.

Swissotel’de artık İstanbul’un en harika Pazar brunch’ı servis ediliyor. Geçen hafta itibariyle her Pazar 12 ile 3 arası sunmaya başladıkları, birbirinden farklı damak tatları için hazırlanmış bir menüleri var. Üstelik insanın yemeden önce sadece bakmakla bile doyduğu bu menünün keyfini canlı müzik eşliğinde çıkarabiliyorsunuz.

Otele yeni katılan, senelerin birikimine sahip şef Ali Ronay ve ekibi süper bir menü oluşturmuş. Soğuk tabaklardan zeytinyağlılara, Asya, Türk ve İtalyan mutfağından lezzetlere, tatlılardan dondurmalara kadar uzanan çeşitlerin yanı sıra, saymayı unuttuğum daha birçok lezzeti Swissotel’de bulacaksınız.

Saat tam 12‘ye gelip de kapılar açıldığında, kalabalığın masalara oturtulma telaşı geçtikten sonra servis başlıyor. Boğaz manzarası eşliğinde huzurlu bir Pazar planı için mutlaka öneririm. 215 TL olan ücretine hem yemek hem de içkiler dahil!

Kase No:16 kesinlikle alışkanlık yapan bir mekan. Nişantaşı’nda Pazar günü hariç haftanın her günü açık. Tıpkı ismindeki gibi kasede servis ettiği salataları ve yemekleri ile meşhur bir yer. Günün hangi saatinde giderseniz gidin menü hep aynı, çeşit ve fiyat kalitesi ise başarılı! Taze soğuk çayları ve tatlıları da insanı ayrı bir cezbediyor.

El yapımı rengarenk kaseler içinde gelen etli, tavuklu, balıklı ve vejeteryan seçenekler hem doyurucu hem de sağlıklı! Özellikle sağlığına düşkün olanlar ve spor yapanlar, Kase No:16 tam sizlik bir mekan…

Four Seasons Bosphours Oteli, mekanı ve servisiyle aslında herkese önerdiğim bir mekandı. Benim için şehrin gürültüsünden kaçtığım, Boğaz manzarasının yanı başında kahvemi yudumladığım huzurlu bir yerdi. Ancak gideceklere duyurmak isterim, yapılan yeni bir düzenleme ile yetkililer artık sadece arka masalara oturabileceğinizi, deniz kenarındaki ön masalara oturmak içinse otelde konaklamanız ya da özel müşteri olmanız gerektiğini söylüyor. İlk kez kendi şehrimde böyle bir durum ile karşılaşıyorum. Bu durumun Four Seasons Bosphorus ve Yalı Lounge‘a yakışmadığını düşünüyor ve gerekli düzenlemenin zaman kaybetmeden yapılacağını umuyorum.

Yazar: İlker Topdemir

Instagram: ilkertopdemir

Email: ilkertopdemir@gmail.com


Önerilen yazılar