MAKALE

İstemek Başarmanın Yarısıdır!

İstemek Başarmanın Yarısıdır!

Diyet yapma kararı alıp uygulayamayanlar için bakış açılarını değiştirme zamanı!

Aynaya bakmaktan mı korkuyorsunuz, bu ben değilim mi diyorsunuz? Yapmaya cesaret edemediğimiz için bugün alamadığımız ya da alıp da uygulayamadığımız kararlar maalesef yarın daha büyük sorunlara dönüşebiliyor. Haydi şimdi kendiniz için bir şey yapın… Önce sizi neyin mutsuz ettiğini bulun, kabullenin ve bu sorunu çözmeye çalışın…

Aynaya baktığında sizi mutsuz eden, giymek istediğinizi giyemediğiniz için ruhunuzu özgürce yansıtamadığınız bedeninizden taşıyamadığınız yükleri atmanın zamanı geldi. Bazılarına özel değil beğendiğiniz bedenler… Eğer isterseniz daha da iyisi olabilirsiniz; yeter ki isteyin!

Siz de diğerleri gibi geçtiniz belki bu yollardan. Diyet yapmaya ilk karar verdiğinizde her şey çok yolundaydı. Uymakta hiç zorlanmadığınız listeler sizi birkaç ay içinde hedefinize yaklaştırdı. Sonra birkaç küçük kaçamak hevesinizi kaçırdı ve başaramayacağınız hissi gelmeye başladı. Sonrası hızlıca geri gelen kilolar ve tekrar başa dönüş… Zaman içinde ikinci diyet, üçüncü diyet ve başarısızlık hissi… Aslında başarma hissine o kadar yaklaşmıştık ki neden olmadı diye de düşündüğümüz zamanlar oluyordu. Yemeyecektim o tatlıyı, içmeyecektim o içkiyi diye dövünüp durdunuz. Unutun gitsin!

Bir de bu senaryoyu şöyle deneyelim mi?

Karar verin, hedef koyun, diyete başlayın…

Ve her şey harika gidiyor… Süper!

Arada bir küçük kaçamak (olmalı zaten hepimiz insanız)

Kaldığınız yerden devam edin

Hedefe ulaşmaya az kaldı.

Minik kaçamaklar (tolere edilebilir elbette)

Vazgeçmeyin, devam edin.

Hedefe ulaştınız!

Tabii ki düzeni bozmayın ve vücudunuz alışana kadar dikkat edin.

İşte şimdi bu sizsiniz… İstediğinizi giyin… Ruhunuzu özgürce yansıtın ve aynaya bakın…

Kararlarımızın arkasında duracağımız sağlıklı günler dilerim.

Yazar: Fatma Süha

IG: @fatmasuha.beauty


Önerilen yazılar