MAKALE

İtalya nın Tüm Lezzetleri Aynı Çatı Altında

İtalya nın Tüm Lezzetleri Aynı Çatı Altında

İçinde çiftlikleri, restoranları, atölyeleri, mağazaları ve fabrikaları bulunan 100 bin metrekarelik bir alanda İtalya deyince aklınıza gelebilecek her lezzeti tatmaya hazır mısınız?

İtalya’nın her şehri mutfak konusunda çok şanslı, ancak Bologna’nın şöhreti diğerlerini biraz aşmış durumda. Bologna’nın ve diğer tüm İtalyan şehirlerinin lezzetlerini aynı çatı altında toplayan devasa gurme parkının da burada açılması isabetli bir karar olmuş.

Bizi İtalyan mutfağıyla İstanbul dahil, dünyanın farklı kentlerinde buluşturan Eataly, gelmiş geçmiş en büyük yatırımı olan FICO Eataly World’ü Kasım ayında Bologna’da açmaya hazırlanıyor. Burası içinde bazılarında Michelin yıldızlı şeflerin de görev yapacağı kırktan fazla restoran ve yüzden fazla geleneksel İtalyan dükkanının yanı sıra, multimedya alanları, yemek atölyeleri, fidanlıkları, bahçeleri ile tüm duyularınıza hitap eden bir lezzet tapınağı olacak.

FICO Eataly World’de trüf mantarlarının nasıl toplandığını, el yapımı makarnaların nasıl hazırlandığını, İtalyan peynirlerinin nasıl üretildiğini kendi gözlerinizle görebileceksiniz. İtalyanların ünlü kokteyli Negroni’nin bin farklı hazırlanma metoduyla hazırlandığına tanıklık edebilecek, Bologna usülu taze makarna yapmayı öğreneceğiniz atölyelere katılabilecek, içerde bulunan kargo hizmeti sayesinde ise bagaj sınırına takılma stresini hissetmeden bolca alışveriş yapabileceksiniz. İtalya’nın lezzetlerinin hepsini bir arada deneyimlemek için bundan daha iyi bir fırsat düşünemiyoruz!


Önerilen yazılar